Mbroni iPhone tuaj me këto raste Nomad

Nomad na ka ofruar Mbulesa të shkëlqyera prej lëkure që ndërthurin dizajnin e bukur me një mbrojtje të madhe, dhe koleksioni i tij i ri për iPhone 12 është tani gati dhe ne do t'ju tregojmë më poshtë.

Çështje Nomad Rugged

Një klasik në rastet më të rekomanduara për iPhone vit pas viti, Case Rugged kombinon lëkurën e shkëlqyeshme Horween me ngjyra perimesh, me një prekje dhe rezistencë të pabesueshme ndaj kalimit të kohës që i lejon asaj jo vetëm të durojë, por edhe të përmirësojë pamjen e mbulesa falë patinës që do të gjenerohet nga përdorimi i saj i përditshëm. Pas disa viteve të përdorimit të këtyre rasteve me iPhone tim, në fund të vitit i kam kaluar të gjitha tek pronari i ri me një pamje vërtet spektakolare. Mund t’i blini edhe në të zezë, kafe ose bezhë.

Lëkurës së shkëlqyeshme Nomad, ajo shton një parakolp të brendshëm që mbron telefonin nga rënia, duke mbuluar iPhone rreth e rrotull, madje edhe në pjesën e poshtme ku ndodhen lidhësja, altoparlanti dhe mikrofoni. Rezultati përfundimtar është një rast që mbron iPhone tuaj nga pikat deri në 3 metra., më se e mjaftueshme për një rënie aksidentale nga një tryezë ose nga dora juaj. I gjithë parakolp që mbron kornizën e iPhone tonë gjithashtu i jep asaj një kapje të shkëlqyeshme, me butonat e integruar në parakolp, duke mbajtur një shtypje të mirë.

 

Fundi lejon lidhjen e çdo kablli, jo vetëm të atyre me lidhje të vogla, dhe vrimat e altoparlantit dhe mikrofonit kanë çengela për shiritat e kyçit, nëse dëshironi. Mbulesa del gjithashtu nga përpara mjaftueshëm për të mbrojtur ekranin tuaj të iPhone nëse e vendosni me kokë poshtë.

Folio Rugged Nomad

Rasti Rugged Folio ka të njëjtat karakteristika si modeli i mëparshëm: lëkurë e shkëlqyeshme me parakolp mbrojtës 360º, por gjithashtu shton një mbulesë të përparme me të cilën përveç mbrojtjes së ekranit të iPhone tonë ne mund të ruajmë deri në tre karta, kredia ose identifikimi. Zgjidhja ideale për ata prej nesh që mbajnë vetëm iPhone-in tonë në xhepa dhe dëshirojnë të lënë pas kuletat e mëdha.

Mbulesa në brendësi është e mbuluar me një mikrofibër të butë që mbron ekranin e telefonit tuaj, dhe gjithashtu ka një xhep të vogël për të ruajtur një faturë. Nëse përdorim të gjitha vendet e pasme të kapakut, siç mund ta shihni në imazh, mbulesa do të ndahet disi nga ekrani, është e pashmangshme. Kapaku nuk ka ndonjë magnet apo kapës për mbylljen, për mua një sukses sepse këta elementë shtojnë më shumë trashësi dhe për shijen time janë jopraktike.

Pak më shumë duhet t'i shtohet asaj që tashmë është thënë për modelin e mëparshëm, sepse përndryshe ato janë mbulesa praktikisht identike. Deri tani e kisha gjithmonë çështjen e thyer, Këtë vit po qëndroj me këtë model Folio, duket shumë praktike dhe estetikisht shumë e bukur.. Tani që pagesat me karta janë praktikisht kudo, portofoli më në fund do të zërë vendin e dytë.

Po në lidhje me MagSafe?

Modelet e reja të iPhone përfshijnë mekanizmin MagSafe, një sistem i ri i karikimit pa tel që kombinon një mekanizëm mbajtës magnetik. Karikimi pa tel funksionon në mënyrë të përsosur me këto rasteSidoqoftë, pirg magnetik nuk ka. Unë mendoj se MagSafe ka kapur befasuesit e çështjeve dhe do të duhet pak kohë për t'i bërë ata të pajtueshëm. As nuk është një problem i madh sepse për momentin MagSafe nuk është shumë i dobishëm.

Mendimi i redaktorit

Mbulesat Nomad kombinon mbrojtjen me stilin si askush tjetër në rastet e tyre prej lëkure. Në përgjithësi, mbulesat prej lëkure shoqërohen me mbrojtje të ulët dhe raste të mbrojtjes së lartë me dizajne jo tërheqëse. Këllëfët Rugged Case janë pikërisht për ata që kërkojnë stilin dhe cilësinë e lëkurës me një këllëf që gjithashtu mbron me të vërtetë telefonin e tyre. Dhe nëse dëshironi të harroni harkun tuaj, opsioni Folio është më i miri që do të gjeni.

 • Këllëf i thyer për iPhone 12 Pro Max 37,49 € në Macnificos për të Premten e Zezë (çmimi normal 49,99) (lidhje)
 • Folio Rugged Case për iPhone 12 Pro Max 52,49 € në Macnificos për të Premten e Zezë (çmimi normal 69,99) (lidhje)
Çështje Nomad Rugged
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
49,99 a 69,99
 • 80%

 • Çështje Nomad Rugged
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Lëkurë e shkëlqyeshme
 • Mbrojtje shumë e mirë
 • Mundësia e ruajtjes së kartave
 • Rezistencë shumë e mirë ndaj kalimit të kohës

Contras

 • Jo 100% i pajtueshëm me MagSafe

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.