Mbroni iPhone, Apple Watch dhe AirPods nga uji me Catalyst

Ne testuam kapakët e rinj të papërshkueshëm nga uji Catalyst me të cilët ne mund të mbrojmë iPhone, Apple Watch dhe AirPods, të cilët na lejojnë t'i vendosim në ujë pa asnjë frikë.

Mbrojtja totale e katalizatorit për iPhone

Një kopertinë që të jep rezistenca ndaj ujit deri në 10 metra e thellë, rezistenca ndaj rënies lëshon 2 metra sipas standardeve të mbrojtjes ushtarake, ju mund ta dezinfektoni atë përdorimi i produkteve të përshtatshme për të eleminuar mikrobet nga një ditë e tërë përdorimi, dhe e gjithë kjo duke ruajtur përvojën e mirë të përdorimit të iPhone -it tonë.

E bërë tërësisht prej plastike, ky rast mbron plotësisht iPhone -in tonë, madje edhe ekranin. Sigurisht, kjo do të thotë një rritje në madhësi dhe trashësi, por asgjë veçanërisht domethënëse, dhe është shumë i lehtë kështu që iPhone tashmë i rëndë 12 Pro Max nuk do të rrisë peshën e tijMe Instalimi i tij është shumë i thjeshtë, pa pasur nevojë për ndonjë vegël, dhe vetëm duhet të keni kujdes që goma që mbyll vulën e kasës të jetë mirë kur vendosim kapakun e pasmë.

Ka mbrojtje për kamerën e pasme, një mbulesë silikoni për lidhësin Lightning (me një rezervë në kuti), dhe membrana të ndryshme në pikat strategjike që lejojnë, për shembull, që të mund të vazhdojmë të dëgjojmë altoparlantët e iPhone tonë pa problemeve. Butonat e volumit dhe energjisë shtypen pak më fort, por asgjë të jashtëzakonshme, dhe për kaloni i heshtur Catalyst përmban sistemin e tij të nënshkrimit të rrotave, diçka që më pëlqen në kapakët e saj sepse ato ju lejojnë ta përdorni edhe me doreza ski.

Rezultati estetik kur vendos kapakun është mjaft i mirë, mbulesa e pasme me atë përfundim gjysmë transparent më pëlqen shumë, dhe diçka që më ka befasuar shumë këndshëm është se si plastika e përparme mezi vërehet. Nuk është si një mbrojtës i ekranit, por Catalyst ka përmirësuar shumë sesi fleta e tij plastike e qartë vendoset në ekranin tonë. Ajo gjeneron pak më shumë reflektime në dritën e diellit, por trajtimi i ekranit është praktikisht identik me atë kur nuk mbani mbulesë, dhe nuk vihet re si e shkëputur nga ekrani, nuk ka hapësirë ​​midis fletës mbrojtëse dhe xhamit të përparmë të iPhone -it tonë. Në fakt, Catalyst rekomandon që të mos përdorni një mbrojtës të ekranit me rastin tuaj, një shenjë që përshtatja është shumë e saktë. E vetmja pikë negative: ne humbasim MagSafe, megjithëse karikimi pa tel funksionon në mënyrë perfekte.

Ideale për ta çuar në plazh, pishinë, ski ose aktivitete sportive në të cilat pluhuri dhe uji mund të jenë problem për iPhone tuaj, ose rënie të mundshme, ky rast mund t’ju ​​kursejë më shumë se një frikësim. Ai gjithashtu përfshin një rrip dore që mund ta vendosni në njërën nga dy qoshet e poshtme të kasës. Isshtë në dispozicion si për iPhone 12 në të gjitha modelet e tij ashtu edhe për brezat e mëparshëm të iPhone.

 • Katalizator për iPhone 12 Pro Max, Pro dhe iPhone 12 (nuk disponohet për momentin)
 • Katalizator për iPhone 12 Pro Mini në Amazon për 89,99 € (lidhje)

Katalizator për Apple Watch

Catalyst na ofron të gjitha-në-një për Apple Watch tonë me një kuti mbrojtëse që përfshin rripat. Me këtë mbulesë do të marrim rezistencë ndaj ujit deri në 100 metra të thellë, rezistencë ndaj rënieve deri në 2 metra të lartë dhe mundësinë e dezinfektimit të tij duke përdorur produkte të përshtatshme. Ashtu si në rastin e iPhone, Ne e bëjmë atë pa humbur asnjë funksionalitet të Apple Watch tonë, përveç në modelet me EKG që janë të paaftëMe Shkalla e zemrës dhe madje edhe ngopja e oksigjenit maten si zakonisht, dhe natyrisht që mund të vazhdoni të përdorni ngarkuesit e zakonshëm.

E pajtueshme me Apple Watch nga Seria 4 e tutje (modele specifike për 40 dhe 44 mm), instalimi i tij është i thjeshtë edhe pse do të na duhet një kaçavidë e vogël për të qenë në gjendje ta vendosni dhe hiqni atë, natyrisht të përfshirë në kuti. Rasti përbëhet nga një kuti silikoni me të cilën ne "veshim" Apple Watch -in tonë (e kam vënë me një mbrojtës të ekranit pa probleme), një kornizë të përparme dhe një kornizë të pasme që duhet t'i vendosim së bashku dhe të përfundojmë fiksimin me vidën e vogël që ne e permendur ..

Me rastin e ndezur, e vetmja gjë që ekspozohet në Apple Watch është ekrani, madje edhe sensori i poshtëm është i mbuluar nga kutia e parë prej silikoni. Butoni anësor ka një pulsim shumë të mirë dhe kurora mund të kthehet si zakonisht, megjithëse nuk do ta vini re atë lëvizje të lëngshme dhe të saktë të kurorës origjinale. Shiritat e përfshirë në kapak janë të një cilësie të mirë, shumë të rehatshme dhe rezistente, dhe me gjerësinë tipike të shiritave sportivë, për të shkuar mirë me një rast të rëndë si ky. Sistemi i mbylljes është ai tradicional, dhe funksionon ashtu siç duhet.

Përvoja e veshjes me këtë rast është shumë e mirë. E vetmja gjë që vini re është se kurora është disi më e fortë, pjesa tjetër funksionon sikur të mos kishit veshur asgjë. Ekrani nuk ndikohet, sepse është falas dhe mund ta dëgjoni altoparlantin në mënyrë perfekte, mund të përdorni mikrofona, etj.Me Apple Watch fiton, po, një dizajn më të ashpër, shumë sportiv, që disa do të pëlqejnë dhe të tjerëve jo, por ajo që është e padyshimtë është ajo që fitoni në mbrojtje. Siç thashë në fillim, është në dispozicion për Serinë 4 e tutje, me modele specifike për secilën madhësi.

 • Mbuloni për Seritë Apple Watch 4, 5, 6 dhe SE 44mm për 62 € në Amazon (lidhje)
 • Mbuloni për Seritë Apple Watch 4, 5, 6 dhe SE 40mm për 76 € në Amazon (lidhje)

Mbrojtja totale e katalizatorit për AirPods Pro

AirPods Pro gjithashtu marrin mbulesën e tyre mbrojtëse me rezistencë ndaj ujit (100 metra), rënie (3 metra e lartë) dhe mundësi dezinfektimi. Duke ndjekur të njëjtin stil të produkteve të mëparshme, është një rast me një dizajn të fortë, të bërë nga plastika dhe kjo Ka një shtresë silikoni nga brenda për të mbrojtur dhe siguruar një përshtatje të përsosur të kutisë së AirPodsMe Ka një kapak silikoni për lidhësin Lightning dhe një mbyllje të fortë dhe të sigurt në mënyrë që asnjë pikë uji të mos hyjë në brendësi.

Katalizatori ka arritur të krijojë një kuti të fortë, por në të njëjtën kohë ruani shikueshmërinë e LED të karikimit të kutisë AirPods, karikimin me valë dhe butonin e sinkronizimit të pasmë, detaje që bëjnë diferencën me produktet e tjera të ngjashme. Ju mund të shtoni një unazë grep, të përfshirë në kuti, për të qenë në gjendje ta vendosni në çdo çantë shpine ose pantallona. Një rast i gjithë terrenit me të cilin AirPod-et tuaj do të mbrohen nga çdo agresion. Çmimi i tij është 59 € në Amazon (lidhje).

Mbulesa mbrojtëse totale
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
59 a 89
 • 80%

 • Mbulesa mbrojtëse totale
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Mbrojtje kundër ujit dhe pikave
 • Përfundon cilësia
 • Modele të forta dhe sportive

Contras

 • Humbja e disa funksioneve në iPhone dhe Apple Watch

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.