Raste ESR për AirPods Pro tuaj: mbrojtje pa ju vërejtur

Kemi muaj që kemi lexuar dhe dëgjuar thashetheme në lidhje me mundësinë e Apple që të lëshojë AirPod-et e saj me ngjyra të ndryshme, siç bën tashmë me iPhone. Por ne tashmë kemi tre breza të kufjeve "True Wireless" (dy nga AirPods dhe një nga AirPods Pro) dhe vazhdojmë me të njëjtën ngjyrë të bardhë, e cila nga ana tjetër është kaq karakteristike për Apple. Po në lidhje me ndryshimin e ngjyrës së tyre dhe mbrojtjen e tyre në të njëjtën kohë? Kjo është ajo që bën mbulesat ESR, dhe pa e vërejtur mezi.

Mbrojtja e një kutie mund të duket e tepërt, por realiteti është se kutia për AirPods nuk ka një mision mbrojtës, por një mision tarifimi përveç ruajtjes së tyre kur nuk janë në përdorim. Nuk është mbrojtës sepse materiali me të cilin është ndërtuar është delikat, gërvishtet lehtë me përdorimin e përditshëm, madje kam parë disa që janë lyer me blu pa e ditur saktësisht arsyen (ndoshta xhinset e pronarit). Alsoshtë gjithashtu një teknologji delikate që mund të dëmtohet kur godet në tokë dhe ndikon në funksionimin e saj.

Rastet ESR për AirPods Pro të ri janë një zgjidhje për ata që janë të shqetësuar për të gjithë këtë që kam përmendur, ose thjesht për ata që duan t'i japin AirPods tyre një ngjyrim. Ato janë dy pjesë të pavarura që vendosen lehtësisht në kutinë e karikimit të AirPods dhe që nuk lëvizin pasi të vendosen, diçka që ndodh me rastet e tjera mbrojtëse. Bërë nga silikoni, ka një prekje të butë dhe kapje të mirë, në mënyrë që rasti AirPods të mos ju rrëshqasë nga duart. Përveç kësaj, trashësia e saj është minimale, vështirë se do të vëreni një rritje në madhësi, diçka thelbësore në mënyrë që marrja e AirPods tuaj kudo tjetër të mbetet kaq komode.

Ka disa elementë diferencues nga kopertinat e tjera të ngjashme. Nga njëra anë ka një kapak që parandalon hyrjen e pluhurit në lidhësin Rrufeja të AirPods. Meqenëse kutia ka karikim pa tel, unë kurrë nuk e kam përdorur këtë lidhës për t'i rimbushur ato, kështu që është mirë ta keni të mbrojtur në mënyrë që të mos mbushet me papastërti dhe të mos funksionojë kur ju nevojitet. Ai gjithashtu ka përforcime pothuajse të paçmueshme në kënde, por që vërehen nëse shikoni nga afër, e cila do të japë mbrojtje më të madhe në rast të rënies. Drejtimi i karikimit është i dukshëm përmes kutisë, kështu që mund të vazhdoni ta përdorni për të njohur ngarkesën në kutinë.

Mendimi i redaktorit

Nëse jeni të shqetësuar për jetën e çështjes tuaj AirPods, një rast i vogël mbrojtës mund të jetë zgjidhja perfekte. Mbulesat ESR janë jashtëzakonisht të holla, të disponueshme në shumë ngjyra, dhe nuk do të lëvizin një herë tjetër. Ata gjithashtu kanë përforcime në qoshe dhe një mbrojtës për lidhësin e rrufesë që rrisin mbrojtjen për kutinë e karikimit të AirPods. Ose për arsye estetike ose për mbrojtje, këto raste mbrojtëse janë një mundësi e shkëlqyeshme që AirPods tuaj të zgjasin më gjatë në gjendje të përsosur.. I keni në dispozicion në Amazon me ngjyra dhe çmime të ndryshme:

Rastet Pro të ESR AirPods
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
8,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Mbërthim shumë i hollë dhe i mirë
 • Lehtë për tu përshtatur, nuk lëviz
 • Përforcime në kënd
 • Mbrojtës për rrufe

Contras

 • Ata kapin papastërti të lehtë (pastrojnë po aq lehtë)

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.