Me azhurnimin më të fundit të Outlook, ne mund të injorojmë bisedat që nuk na interesojnë

Pikëpamje

Disa vjet më parë, Spark ishte një nga zgjidhjet më të mira të postës elektronike si për iPhone ashtu edhe për iPad. Por ndërsa vitet kanë kaluar dhe përdorimi i tij është bërë i njohur, aplikacioni ka filluar të tregojnë mangësi funksionale që sot nuk e rekomandojnë.

Një alternativë e shkëlqyeshme ndaj Spark gjendet në Microsoft Outlook, një menaxher i fuqishëm emaili që azhurnohet vazhdimisht për të shtuar veçori të reja. Disa orë më parë, djemtë në Microsoft lëshuan një azhurnim të ri të Outlook, një azhurnim që na lejon të injorojmë bisedat që nuk na interesojnë.

Nëse përdorni Outlook në punë, ka të ngjarë të merrni një email që ju fton të përgjigjeni në një seri pyetjesh ose është një qarkore informative. Pasi të keni lexuar postën elektronike ose t'i jeni përgjigjur pyetjeve (nëse do të ishte kështu), ka shumë të ngjarë që nuk doni të vazhdoni të merrni njoftime e përgjigjeve të pjesës tjetër të shokëve tuaj të klasës.

Falë veçorisë së re në Outlook për iOS, ne mund të injorojmë bisedat që nuk na interesojnë, siç është ky rast. Sapo të injorojmë një bisedë, pajisja jonë nuk do të na njoftojë përsëri për ndonjë nga përgjigjet që mund të marrë emaili në fjalë dhe këto ata do të shkojnë direkt tek artikujt e fshirë.

Ky funksion që ai ishte tashmë i disponueshëm në versionin desktop, na lejon të përqendrohemi në punën tonë duke shmangur shpërqendrimet nga këto lloje bisedash që nuk na çojnë askund dhe që gjithçka që bëjnë është të ulin produktivitetin tonë. Përditësimi Outlook 4.36 që përfshin këtë veçori të re tani është në dispozicion për t'u shkarkuar përmes App Store.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.