Me këto raste ne mund të personalizojmë dhe mbrojmë AirPod-et tona

Rastet AirPods

Pas shumë muajsh vonesë, Apple prezantoi zyrtarisht gjeneratën e dytë të AirPods, një gjeneratë e dytë që shquhet për tu menaxhuar nga çipi H1 që na lejon thirrni Siri pa prekur AirPods dhe për ofrimin e një sistemi të karikimit pa tel në versionin më të shtrenjtë.

Që kur Apple lansoi gjeneratën e parë të AirPods, ka pasur shumë prodhues, veçanërisht aziatikë, të cilët Ato ofrojnë mbulesa për të mbrojtur kutinë e kontejnerëve të AirPods tonë. Kutia AirPods nuk është saktësisht rezistente dhe tregon shpejt shenja të përdorimit nëse nuk përdorim një kasë.

Djemtë nga Cupertino kanë postuar në faqen e internetit Koreane një reklamë të re për AirPods ku ata na tregojnë një shumëllojshmëri të gjerë të mbulesave për të personalizuar dhe mbrojtur kutinë e AirPods tonë. Të gjithë ata vijnë nga përdoruesit në këtë vend të cilët kanë personalizuar kutitë e AirPod-eve të tyre shtimi i afisheve, zemrave, mbulesave me zbukurime prej pelushi dhe varëseve, afishe me shkronja kripë dhe piper ... si dhe shtimi i metodave të ndryshme për t’i veshur ato të varura nga pantallonat ose së bashku me çelësat e shtëpisë.

Apple nuk ofron asnjë nga këto raste ose mundësi përshtatjeje për AirPods në Kore ose në ndonjë vend tjetër në botë ku kompania ka një prani. Ai po promovon vetëm krijimtarinë e klientëve të tij koreanë dhe rastësisht duke e promovuar atë në mesin e përdoruesve të tjerë në të gjithë botën.

Galaxy Buds të Samsung ofrojnë cilësi më të mirë

Sic thuhet Raporti i Konsumatorit, cilësia dhe përfitimet e ofruara nga gjenerata e dytë e AirPods, nuk ju lejojnë të merrni të çertifikuar si një produkt i rekomanduar nga ky organizëm, një goditje e rëndë për Apple, pasi që ky organizëm është një referencë në Shtetet e Bashkuara në kohën e kërkimit të produkteve, kryesisht elektronike.

Galaxy Buds të Samsung, po ata e kanë arritur këtë çertifikim, jo vetëm në sajë të faktit se ato janë më të lira, por edhe në sajë të cilësisë më të lartë që na ofron dhe pajtueshmërisë që ofron me iOS, më e madhe se ajo që mund të gjejmë me AirPods në Android.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.