Me ndryshimet e radhës në WhatsApp, sapo të largoheni nga një grup WhatsApp, ata nuk do të jenë në gjendje t'ju shtojnë përsëri

Që nga mbërritja e grupeve në WhatsApp, ata janë bërë platforma më e mirë për të mbajtur shpejt kontaktet midis një grupi miqsh ose familjarësh në një mënyrë të thjeshtë, por është bërë gjithashtu një makth, kur herë pas here na përfshijnë në grupe masive në të cilat anëtarët kalojnë ditën dhe natën duke biseduar.

Me siguri ka ndodhur që disa prej jush me raste që të keni lënë një grup dhe pas një kohe të shkurtër ata janë përfshirë përsëri pa kërkuar autorizimin tuaj. Azhurnimi tjetër i WhatsApp do të përqendrohet në opsionet e menaxhimit që kemi në dispozicion, pavarësisht nëse jemi krijuesit ose administratorët e grupit, ose nëse duam t'i harrojmë plotësisht.

WhatsApp ka publikuar ndryshimet e radhës që do të vijnë në platformën e tij të mesazheve, ndryshime që ne i detajojmë më poshtë.

 • Duke klikuar në grupe, ne do të jemi në gjendje të gjeni të gjithë njerëzit që janë pjesë e saj, të dimë nëse jemi të interesuar apo jo të jemi pjesë e tij.
 • Administratorët e grupit do të jetë në gjendje të heqë dhe menaxhojë lejet të të gjithë njerëzve që janë pjesë e saj.
 • Gjej përmendjet e personit tonë Do të jetë shumë më e lehtë falë funksionit të ri që do të na tregojë në këndin e poshtëm të djathtë simbolin at me numrin e përmendjeve që kemi. Për të kaluar tek ata, ne thjesht duhet të klikojmë në shenjën në.
 • Në hapësirën për përshkrimi i grupit Ju mund të shtoni rregullat, temën, adresat e internetit, opsionet e kontaktit ose çdo informacion tjetër që lidhet me të.
 • Administratorët munden fuqizoni anëtarët e tjerë të grupit në mënyrë që ata të mund të ndryshojnë si emrin ashtu edhe imazhin dhe përshkrimin e grupit.
 • Më në fund ne do të ndalojmë të përfshihemi në grupe nga të cilat ne kemi lënë përsëri dhe përsëri, sepse ata janë gjithmonë duke na përfshirë ne.

Këto funksione nuk do të arrijnë menjëherë, por do ta bëjnë atë në një mënyrë të shkallëzuar, diçka e zakonshme në WhatsApp, që të mos mbytim kaq shumë lajme në një azhurnim të vetëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Gersam dijo

  Eja, ata po e kthejnë atë në Telegram (dhe unë jam i kënaqur)

 2.   Të dielave dijo

  A nuk është e drejtë nëse ata rastësisht dalin jashtë?

 3.   Tudorita Cazan dijo

  Shumë e rrallë!!!!!

 4.   Juan Ramón Gómez Santander dijo

  Po sikur gabimisht të largoheni? Nuk ka mundësi për të ri-hyrë? Nuk më duket e drejtë.

  1.    Ignacio Sala dijo

   Oneshtë një gjë që ju të dilni dhe të doni të ktheheni përsëri Një tjetër gjë është se ata ju ftojnë pa pasur nevojë të japin pëlqimin tuaj, këtu hyjnë funksionet dhe përmirësimet e reja.