Me versionin tjetër të WhatsApp ju do të menaxhoni më mirë hapësirën ruajtëse

Hapësira ruajtëse e WhatsApp

Pa dyshim një nga aplikacionet në iPhone tuaj që konsumon më shumë hapësirë ​​ruajtëse është WhatsApp. Mbi të gjitha, nëse njerëzit me brirë në grupet tuaja po dërgojnë imazhe dhe meme gjatë gjithë ditës, ose kunata juaj ka një fëmijë që sapo ka mbushur një vjeç dhe ajo ju bën me fotot e krijesës.

Zhvilluesit e aplikacioneve janë të vetëdijshëm për këtë dhe janë përgatitur një menaxher i ri i hapësirës ruajtëse që padyshim do të na ndihmojë të menaxhojmë gjithçka që grumbullohet në iPhone tuaj. Ne do ta kemi atë në azhurnimin tjetër të WhatsApp që po vjen poshtë.

Zhvilluesit e WhatsApp po zbatojnë një mënyrë të re dhe të përmirësuar për të menaxhuar hapësirën ruajtëse brenda aplikacionit të tyre, për të ndihmuar përdoruesit e tyre identifikoni, zgjidhni dhe fshini në masë GIF, fotografi dhe video të animuara që mund të jenë duke e mbushur iPhone tuaj pa nevojë.

Në azhurnimin tjetër që do të bjerëBrenda WhatsApp do të kemi një mjet për të grupuar skedarët e mëdhenj që janë përcjellë shumë herë, duke renditur skedarët sipas vëllimit në rend zbritës dhe duke siguruar një pamje paraprake të skedarëve para se t'i fshini ato.

Përdoruesit gjithashtu mund të shikojnë skedarët para se të zgjedhin një ose më shumë për t'u fshirë. Ju mund të përdorni këtë funksion në konfigurimin e brendshëm të WhatsApp, duke klikuar në "Të dhënat dhe ruajtjen", dhe në seksionin e ri "Menaxhoni ruajtjen".

Ju nuk keni pse ta shikoni tani sepse ende nuk është zbatuar. Por do të jetë këtë javë. Isshtë përfshirë në azhurnimin e ardhshëm të WhatsApp, i cili do të zbatohet në të gjithë botën në ditët e ardhshme.

Sigurisht që është një lajm i mrekullueshëm. Kohë pas kohe mundemi futni këtë veçori të re dhe bëni "pastrim" të gjithçkaje që po grumbullojmë nga kontaktet tona të dashura WhatsApp.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.