Me Vevo për Apple TV tani mund të luani video muzikore

Apple TV Vevo

Vevo është përpjekur të plotësojë boshllëkun që na la MTV në vitet e tij më të mira. Me versionin e fundit të Vevo, mund të filloni të përdorni këtë aplikacion në Apple TV tuaj me një dritare të vetme për videot muzikore. Aplikimi duket shumë i plotë dhe me karakteristika të shkëlqyera që do t'i shohim më poshtë.

Shumë video për të zgjedhur

Vevo i ngjan shumë një interpretimi modern të asaj që ka qenë kanali MTV, për të cilin ofron një shërbim më shumë se 150.000 sekuenca video muzike sipas kërkesës. Fatkeqësisht, shfletimi i videove mund të jetë i vështirë nëse nuk janë në krye të një liste; Deri më tani aplikacioni nuk ka asnjë mënyrë për të lundruar në zhanret specifike të muzikës.

Bëni publikët artistët që ndiqni

Qendra e Vevo për Apple TV është fokusi për përdoruesin, a Krijuar automatikisht video playlist bazuar në artistët tuaj të preferuar. Ju mund të zgjidhni muzikantët tuaj të preferuar përmes aplikacionit Apple TV ose në iPhone tuaj, dhe pastaj Vevo kujdeset për përpunimin e këtij informacioni për t'ju ofruar një listë dëgjimi bazuar në interesat tuaja muzikore. Likeshtë si Pandora, por për videot muzikore.

Navigim i lehtë dhe cilësi e shkëlqyeshme e videos

Videot në Vevo ndjekin transmetimin nga Apple TV në Rezolucion 1080p, me audio AAC 128kbps / 44,1kHz. Kjo është cilësi e shkëlqyeshme dhe pamja dhe tingulli i videove muzikore janë mahnitës në një TV me ekran të madh. Navigimi i listës për video është një fllad, pasi aplikacioni përdor shumë aftësitë e telekomandës Siri. Thjesht vendosni gishtin tuaj në prekje dhe shfaq një mbivendosje navigimi derisa të bini një artist të preferuar, të luani videon ose të vizitoni listën tuaj të leximit.

Sinkronizoni atë me aplikacionin iPhone

Nëse kërkimi për artistë të preferuar është shumë i rëndë për përdoruesin duke përdorur funksionin e tastierës virtuale, Vevo për Apple TV sinkronizohet me aplikacionin iPhone, kështu që ju mund të zgjidhni dhe zgjidhni artistët tuaj të preferuar në telefonin tuaj dhe t'i keni ato të shfaqen automatikisht në kutinë tuaj kabllore.

Mark Hall, nënkryetar i menaxhimit të produktit në Vevo, i tha Macworld se ajo që shohim tani në Apple TV është vetëm fillimi. «Ne po fillojmë me Spotlight, e cila është përpjekja jonë e parë, dhe kjo shumë më tepër do të vijnë në drejtim të përdorimit të Vevo si një mënyrë e tërë më e përshtatur për shijet dhe interesat tuaja personale ». Ne jemi dakord që Vevo për Apple TV ka filluar shumë mirë dhe ne presim të shohim se çfarë do të vijë për aplikacionin.

Për të filluar me Vevo dhe për të rijetuar ditët e lavdisë së MTV, vetëm shkoni në dyqanin e aplikacioneve tvOS dhe vendosni në kërkim «Vevo», është një shkarkim falas.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.