Media lavdëron (për momentin) iPhone X të ri

Nesër është dita e zgjedhur nga Apple për të shitur zyrtarisht pajisjen e saj të re: iPhone X. Edhe pse disa media kanë lëshuar tashmë rishikimet e tyre dhe disa përdorues tashmë e kanë pajisjen e tyre, nuk është tendenca e përgjithshme. Nesër qindra mijëra njerëz ata do të marrin iPhone X-in e tyre, ndërsa të tjerët do të duhet të presin me javë të tëra për ta shijuar atë.

Media tashmë ka filluar të flasë për pajisjen duke bërë disa rishikime. Apple është e lumtur sepse shumica e vlerësimeve trajtojnë pozitivisht iPhone X, disa media të tilla të rëndësishme si Mashable, BuzzFeed ose CNET. Le të hedhim një vështrim në disa tituj që vlerësojnë pajisjen e re të Big Apple për momentin.

Të gjitha titujt janë të mirë për iPhone X të ri

Shqyrtimet i lejojnë përdoruesit të bëjë një ditë të cilësisë së një terminali. Përveç kësaj, bën përshtypje të jashtme në funksionimin e një pajisjeje ne bindim veten për të blerë një produkt ose, anasjelltas, prisni për një brez të mundshëm të ardhshëm. Në rastin e Apple ajo shkon shumë më tej: ekziston një rrjet mediash që sjell të mirën dhe të keqen e të gjitha pajisjeve të mollës së madhe, duke e pozicionuar përdoruesin, zakonisht, në favor të blerjes së produktit.

Face ID-ja funksionoi siç ishte premtuar: me syze dielli, pa syze dielli, me flokë të lidhur […] natën në errësirë ​​ose ditën.

BuzzFeed, si shumë media të tjera, kanë theksuar sistemi i ri i zhbllokimit i iPhone X duke pretenduar se është një sistem shumë i sigurt dhe i besueshëm. Wall Street Journal gjithashtu flet për Identifikimi i fytyrës si të sigurt, të shpejtë, të besueshëm dhe shumë të lehtë për t'u përdorur. Dhe është se kishte shumë dyshime në lidhje me funksionimin e sistemit, por provat dhe përshtypjet e para janë shumë të mira.

Ekrani i ri i iPhone X fiton gjithashtu duartrokitjet e gazetarëve, si në rastin eBlog krijues drejtpërdrejt:

Ekrani OLED është jashtëzakonisht i mirë. Kontrasti është ndryshe nga çdo gjë që kam parë ndonjëherë. […] Ajo e humanizon pajisjen në një farë mënyre edhe më shumë. Ndihem sikur po mbaj fotografitë dhe videot e mia… jo një pajisje për t'i parë ato.

Një ekran shumë më i përshtatur për kornizat bën që të duket se nuk po përdorim një terminal, por që jemi duke prekur fotot. Kjo teknologji OLED ka lënë në hije shumë përdorues që kanë kërkuar një azhurnim të ekranit për një kohë të gjatë.

Ka shumë më shumë tituj dhe shumë më tepër për të dalë në dritë në ditët në vijim Por gjëja e rëndësishme është që rishikimet e para të iPhone X të ri po e vendosin atë mbi pjesën tjetër të terminaleve të krijuar deri më tani, duke theksuar mbi të gjitha mungesën e kornizave, teknologjinë OLED dhe, mbi të gjitha, kamerat e reja si redaktorët e CNET:

Pas 10 orësh në rrugët e San Franciskos, veçanërisht rreth skelës së Peshkatarit, më bëri përshtypje mënyra se si modaliteti i portretit shndërroi selfiet e përditshme në një foto të respektueshme dhe elegante.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.