Football Manager Mobile 2017: mbreti i menaxherëve është kthyer

SEGA

Nëse nuk udhëtojmë përsëri në kohë në një Sezoni i artë në të cilën as nuk mund të imagjinonim telefona inteligjentë dhe jemi të rrethuar nga menaxherë si PC Fútbol, ​​realiteti është se SEGA ka dominuar tregun me aftësinë paguese dhe meritën në të dy pajisjet mobile dhe kompjuterët me Football Manager-in e saj. Dhe në vitin 2017 nuk do të mbaronim një botim të iPhone.

Eshte ketu

Takimi vjetor për adhuruesit e menaxherëve ka mbërritur, dhe e bën këtë me më shumë forcë se kurrë. SEGA është e përkushtuar që të vazhdojë të përmirësojë produktin në mënyrë konservative, pa ndryshime të mëdha, gjë që duket plotësisht logjike duke marrë parasysh se është diçka që ka punuar për një periudhë të konsiderueshme kohore.

Ndoshta një nga përmirësimet më interesante është përfshirja e ligave polake dhe turke, kjo e fundit është interesante pasi është akoma një nga ligat më të larta në botë dhe ne e kemi pritur atë në lojë për një kohë të gjatë. Përveç kësaj skautët janë përmirësuar në mënyrë që margaritari tjetër të mos na shpëtojë dhe ne mund ta nënshkruajmë atë me një kosto të reduktuar para se të shpërthejë si një superkërkim botëror.

Më shumë përmirësime

Nga SEGA ata deklarojnë se performanca e lojës është më e lartë se vitin e kaluar dhe duhet të funksionojë më shpejt në të gjitha rrethanat. Kjo padyshim që duhet të na ndihmojë që ta përdorim atë në një terminal të gjeneratës së fundit, por në çdo rast është gjithmonë interesante të shohim se është bërë punë në optimizimin e një loje me një ngarkesë të tillë të CPU-së.

Nga ana tjetër, përmirësime të shumta janë zbatuar në kontrollin e skuadrës, duke qenë në gjendje të marrin masa disiplinore kundër lojtarëve nëse ata kanë një sjellje e papërshtatshme ose nëse nuk po performojnë siç duhet. Na lejohet gjithashtu të ekzekutojmë gjoba, ashtu si të luanim në kompjuter.

Një pikë tjetër ku ka përmirësime të qarta në lojë është në nënshkrimet, e cila është ende një nga aspektet më të rëndësishme të lojës. Mundësitë janë zgjeruar falë transferimeve me një klauzolë blerjeje dhe ne do të jemi në gjendje të bëjmë një model me një kosto më të ulët, por duke e mbajtur mashtrimin për vitin pasardhës.

Me pak fjalë, ne po përballemi me atë që ka qenë padyshim menaxheri më i mirë për shumë vite, dhe i cili me edicionin e tij 2017 tregon se ai është ende një garanci e suksesit për të gjithë ata që duan të bëjnë pajisjet tuaja nga iPhone. Isshtë e vërtetë që ndoshta SEGA mund të rrezikojë pak ose të përmirësojë disa aspekte më shumë, por ata preferojnë të jenë konservatorë dhe është e kuptueshme.

Vlerësimi ynë

redaktues-përmbledhje

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   isramadrigal dijo

  Për celular pa pasur licencën e ligës spanjolle, pa fytyra, pa mburoja ... Unë nuk do t'i jepja më shumë se tre.

  Një gjë tjetër është nëse e blini për PC ose MAC, ku nëse mund të azhurnoni emrat e ekipeve, etj, vendosni mburoja, fytyra, stadiume, etj.