Vendosni një dron të përparuar në xhepin tuaj për më pak se 300 € falë PhoneDrone nga Ethos

telefononi

Ne tashmë ju kemi thënë në një rast të mëparshëm në lidhje me fushatën fantastike nga XCraft, një kompani kushtuar dronëve që kishin idenë e shndërroni smartfonët në dron, dhe a është që nëse një smartphone tashmë ka komponentë të mirë, procesorë të fuqishëm dhe më shumë se kamera të denjë, pse të shpenzojmë një shumë kaq të madhe parash në një dron nëse duhet vetëm t'i japim krahë atij që mbajmë në xhep?

Dhe kështu ata na paraqitën me një fushatë në lidhje me produktin e tyre të ri, telefononi, një pajisje shtesë për smartphone (Android dhe iOS) që i lejoi ata të bëhen dronë të vërtetë dhe kishin gjithçka, shpejtësi, madhësi të mirë, transportueshmëri dhe mbi të gjitha siguri, dhe është se ai përfshin një sistem sekondar të aftë të na sjellë smartphone-in tonë të sigurt dhe të shëndoshë në rast se diçka dështon në ajër.

PhoneDrone nga Ethos

Le të flasim pak për dronin, ky shitet si një pajisje shtesë e përputhshme me Android dhe iOS dhe që ofron 4 helikë, më shumë se 4 sisteme mbrojtjeje (kundër dështimeve, tepricës elektrike, dridhjeve dhe madje goditjeve të lartësisë) dhe një pajisje shtesë që lejon kamerën e telefonit tonë ndryshoni këndin e shikimit, me pak fjalë, me këtë aksesor dhe një smartphone që kemi një dron i tërë profesional e cila madje mund të kontrollohet nga Apple Watch.

Dizajn

telefononi

Dizajni i kësaj pajisje është befasues, dhe është se shumë pajisje elektronike janë kursyer duke mos pasur nevojë për një qendër nervore për pajisjen, përkundrazi është mundësuar një hapësirë ​​për të prezantuar smartphone-in tonë ose këdo * që mbart Android ose iOS dhe ajo është Ata tashmë e thonë mirë, nëse nuk besoni ta vendosni smartphone-in tuaj në ajër, ka telefonë Android të pajtueshëm me 50 € (siç është Bluboo XFire), falë kësaj nevoje ata kanë mundur të krijojnë një profil të një droni me madhësi të zvogëluar por me fuqi të mjaftueshme për të marrë sfida të mëdha, dhe ato kanë përfshirë vetëm sisteme shtytëse, sisteme mbrojtëse dhe një bateri në mënyrë që të mos jetë ai në smartphone-in tonë që duhet të mbajë barrën e lëvizjes së 4 helikave.

Siguri

telefononi

Siguria është mbase aspekti më i rëndësishëm i këtij produkti Meqenëse keni lexuar që duhet të futni një smartphone në të dhe djemtë në XCraft tashmë kanë menduar për këtë, ata kanë hartuar dhomën e brendshme me neoprene në mënyrë që smartphone-i ynë të mos vuajë nga dridhjet e shkaktuara nga një fluturim ose lëvizjet e papritura, ai do të mbetet i siguruar mirë në brendësinë e tij të rregullueshme, ku ne mund ta vendosim edhe me një mbulesë (dhe nëse kemi një nga këto zhytës gjithashtu, dhe do të jetë më i mbrojtur), pas kësaj ndarje të brendshme ne kemi një predhë të bërë nga një plastikë material i projektuar për të qenë rezistent ndaj goditjeve, Në rast se droni ynë bie, kjo rast do të marrë ndikimin dhe do të mbrojë smartphone-in tonë në mënyrë që të mos marrë ndonjë dëm, pasi smartphone-i ynë është gjëja më e rëndësishme.

Dhe së fundmi dhe më çuditërisht, ky dron punon duke ekzekutuar një aplikacion në smartphone-in tonë (nga i cili madje mund të vendosni një lartësi maksimale dhe zona të sigurta fluturimi) dhe duke qenë kontrollohet nga distanca me një tjetër ose me Apple Watch, dhe si të gjitha aplikacionet, është e mundur që ajo të pësojë një përplasje ose një defekt në kod, dhe për këtë arsye ekipi XCraft ka mundësuar një sistem sekondar që do ta lejonte këtë dron në rast të dështimit të një aplikacioni të ulej në mënyrë të sigurt duke përdorur helikat e tij, kështu që ne duhet të mos kini frikë se droni ynë do të fluturojë larg, dhe mos harroni, të gjithë sensorët që smartphone-i ynë ka në këtë dron do t'i kenë ato, dhe aktualisht të gjithë smartfonët kanë GPS.

histori

nga XCraft ata i kanë gjërat shumë të qarta, nuk janë aspak të reja në botën e dronëve, ata tashmë kanë në treg dronin e tyre më të përparuar të quajtur XPlusOne, një dron i aftë të ngrihet vertikalisht (si të tjerët) dhe të fluturojë horizontalisht për të arritur shpejtësi deri në 100Km / orëNuk është e pakonsiderueshme për një pajisje me mundësinë e përfshirjes së një GoPro dhe fluturimeve autonome të ndjekjes (pa nevojën e kontrollit).

Ata filluan një fushatë në IndieGoGo vitin e kaluar për të cilin ju informuam tashmë, por në atë kohë ishte shumë herët të dihej në çfarë mase do të ishte e suksesshme pasi fushata nuk kishte mbaruar, megjithatë sot fushata tashmë është më se e mbyllur me më shumë se 300% të shumës së synuar që u shënuan të ngritura, midis kësaj dhe një bashkëpunimi të rëndësishëm me 5 investitorë amerikanë që morën pjesë në një shfaqje televizive, XCraft ka një jastëk më shumë sesa të mbushur me para për të marrë atë që ata propozojnë dhe më shumë.

Dhe kjo është për shkak se dorëzimi i këtyre drones tek investitorët e tyre IndieGoGo është afër, ata kanë ofruar mundësinë e pjesëmarrjes pas fushatës për këdo që dëshiron, dhe gjithashtu të përfitojnë nga zbritje që gëzonin vetëm ata që rrezikuan kur fushata nuk ishte themeluar dhe ka zbritje deri ne 42% të qenit në gjendje të merrni këtë pajisje për gati gjysmën e çmimit të tij (shih seksionin e çmimeve dhe disponueshmërisë).

Funksione të veçanta

telefononi

Thjesht mendo për këtë,Sa sensorë do të ketë smartphone-i im?IPhone 6s për shembull ka edhe një barometër, kjo ju lejon të dini lartësinë në të cilën jeni në fluturim, kjo shtuar në GPS të telefonit tonë, Wi-Fi, Bluetooth dhe madje lidhjen 3G ose LTE të sensorëve të smartphone-it që nga në vetvete e mbajnë këtë aksesor, ne kemi një dron të tërë të aftë për të vendosur rrugë, duke fluturuar në mënyrë autonome, duke bërë fotografi, video, video-time-lapse, me lëvizje të ngadaltë (me një iPhone 6s deri në 240fps), duke na ndjekur, duke vendosur një lartësi maksimale, të marrë selfie fluturuese, gjithçka që mund të imagjinoni dhe më shumë.

Nëse shqetësoheni nëse pajisja juaj është e përputhshme, duhet ta dini këtë punon me iPhone 4S e tutje dhe Samsung Galaxy S2 dhe smartphone të ngjashëm ose më të lartë Android (praktikisht çdo), kështu që përputhshmëria është një tjetër nga pikat e forta të saj.

Dhe historia nuk mbaron këtu, planifikoni të lëshoni një API në mënyrë që çdo zhvillues të mund të krijojë aplikacione për telefononiKjo do të thotë që të dish të programosh për iOS ose Android mund të zhvillosh vetë aplikacionin tënd dhe të përfitosh sa më shumë nga PhoneDrone.

Çmimi dhe disponueshmëria

telefononi

Sa i përket çmimit origjinal, më e lira është 400 €, megjithatë, siç e përmenda më parë, ka zbritje deri në 42%, kjo lë mundësia e marrjes së një telefononi për 230 €, dhe prisni, kjo nuk është e gjitha, një PhoneDrone plus një Bluboo XFire (smartphone Android për 50 €) arrin në një total prej 280 €, kjo do të thotë që ne kemi mundësinë të kapim një dron i plotë profesional për më pak se 300 €, DJI Phantom arrin në 600 €, dhe Parrot Bebop Drone dhe të tjerët si ai janë rreth të njëjtës shifër ose më shumë, rivali i vetëm i këtij droni është një dron i këtyre kinezëve, nga i cili nuk mund të prisni as gjysmën e funksioneve të atë që ka PhoneDrone.

Pra, nëse PhoneDrone ju ka bindur, mos e humbni mundësinë për të marrë një kur t'i dorëzojë tek ata që kanë financuar përmes IndieGoGo, ndoshta ky produkt hap derën për lloje të reja të përmbajtjes në rrjetet sociale, mënyra të reja për të bërë përdorimin e pajisjet dhe pilotët e rinj që fluturojnë nëpër qiell. Ju mund të blini tuajat duke hyrë në këtë lidhje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Louis V dijo

  'Zorrë' apo zorrë?

  1.    Juan Colilla dijo

   Djathtas, kontrolluesi OS X nuk është perfekt haha ​​faleminderit për prekjen

 2.   Hoçi75 dijo

  Dhe sa peshon? Kujdes legjislacionin spanjoll për dronët. Një gjobë midis 3000 dhe 60000 € nuk e kompenson ...

  1.    Juan Colilla dijo

   Epo, është një pyetje shumë e mirë dhe me arsye të mirë, pesha është 350 gram dhe dimensionet e saj janë 267 x 231 x 56 mm, unë isha duke biseduar me një polic nga qyteti ku jetoj për këtë çështje dhe ai më tha diçka interesante , thanë që zyrtarisht ata nuk janë shumë të qartë në lidhje me dronët dhe këtë lloj pajisje, mënyra e tyre e veprimit është e thjeshtë, nëse shohin se fluturimi paraqet rrezik për dikë ose marrin një ankesë në lidhje me një pushtim të pronës private ose të ngjashme të një nga këto pajisje, në atë situatë mund ta shihni veten në telashe pasi ata do ta kërkonin atë dhe do të hetonin se çfarë lloj sanksioni përfshin kjo në varësi të pajisjes që ishte dhe krimit të kryer, megjithatë, nëse pajisja nuk është për përdorim komercial ( nuk merrni para për ta përdorur, gjë që do të kërkonte licencë), nuk fluturon mbi njerëz dhe nuk po pushton hapësira private (duke fluturuar mbi kopshte apo shtëpi), domethënë po fluturoni me shumë kujdes pa rrezik, mbase do të afrohej Kurioz për të parë se si fluturon, por në parim nuk duhet të ketë problem.

   Kjo u tha atëherë, është e njëjtë si gjithmonë, të kesh njohuri dhe të jesh i kujdesshëm nuk ka problem të fluturosh një nga këto, dhe më pak nëse bëhet në male ose në pronën tënde (shtëpi, kopsht, fushë çfarëdo), në ato situata nuk është se nuk duhet të keni frikë nga asgjë.