Merrni veçori si Galaxy S7 në iPhone tuaj [jailbreak]

Buzë

Unë e di që nuk do të jeni pak përdorues që do të mendojnë se nuk do të jetë e nevojshme, por nuk janë të paktë përdoruesit që janë në favor të të qenit në gjendje të modifikojnë secilin nga cepat e një iPhone. E them këtë sepse një e re shkulje në Cydia që do t'ju lejojë të përdorni një nga tiparet e fundit të prezantuara nga Samsung dhe që deri më tani ishin në dispozicion vetëm në tuajin Galaxy S7.

Falë jailbreak-ut ne mund të ndryshojmë ose shtojmë pothuajse gjithçka në pajisjen tonë iOS dhe shkulja që do të na bëjë të përdorim menutë rrëshqitëse të Galaxy S7 quhet Buzë. Pas instalimit të shkulje ne do të kemi një ndërfaqe të re të disponueshme, të arritshme nga skajet (dhe kështu emri i shkulje), me të cilën mund të përdorim shkurtore të ndryshme, aplikacione dhe kontakte të fundit. Secila nga faqet e Edge mund të konfigurohet që të ketë aplikacionet e fundit vetëm një lëvizje të shpejtë, të ekzekutojë detyra, të ketë qasje në aplikacionet e preferuara ose kontaktet e preferuara.

Edge shton shkurtore në kufijtë e iOS

Edge, Cydia shkulje

Si faqja e preferuar dhe e fundit e aplikacioneve na lejon të hedhim një vështrim në një aplikacion pa pasur nevojë ta hapim atë plotësisht, diçka që mban mend pak al Peek & Pop të iPhone 6s dhe iPhone 6s Plus, por kjo arrihet duke shtypur dy herë ikonën e dëshiruar në vend që të shtypni më shumë. Faqja e detyrave përshtatet gjithashtu me aplikacionet që janë instaluar dhe çdo shtesë tjetër që është shtuar.

Nga ana tjetër, ne gjithashtu kemi faqen e njerëzve ose "People Edge" që do të na lejojë të dërgojmë një email, të bëjmë një telefonatë ose të dërgojmë një mesazh (iMessage ose SMS) shpejt tek ata me të cilët ne mbajmë më shumë kontakte. Alsoshtë gjithashtu e ngjashme me atë që shohim duke përdorur 3D Prekni në lidhje me aplikacionin Telefon, por më i plotë. Përveç kësaj, ne gjithashtu mund t'i qasemi atyre nga çdo ekran.

Shtë e qartë se Edge nuk ofron një përvojë si ajo e ofruar nga opsioni Galaxy S7, por të kesh mundësi është gjithmonë një gjë e mirë.

Karakteristikat shkulje

  • Emri: Buzë
  • Çmimi: $ 1.99
  • Depo: Bosi i madh
  • compatibility: iOS 9+

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.