Merrni sot sfidën e botimit të kufizuar të Ditës së Tokës 2022

Dita e Tokës

Sot është një nga ato ditë kur përdoruesit e Apple Watch kanë një sfidë të re për të fituar një medalje si dhe shëndet shtesë. Në këtë rast është sfida e ditës së tokës në të cilën përdoruesit që kanë një Apple Watch do të mund të stërviten për 30 minuta ose më shumë dhe të fitojnë çmimin.

Gjithashtu këtë 22 Prill, Apple ka përditësuar logon e saj në më shumë se njëqind dyqane në mbarë botën, duke shtuar një detaj në logon e saj në të gjelbër. Kompania gjithashtu u ka pajisur punonjësve të saj bluza jeshile për nder të ngjarjes dhe është bërë çdo përpjekje për të rritur ndërgjegjësimin për Ditën e Tokës. Shumica e dyqaneve të Apple në mbarë botën punojnë me të 100% energji e rinovueshme, qendrat e të dhënave dhe të tjera… Apple ka vendosur prej kohësh sfidën për përdoruesit e Apple Watch me ngjarje të veçanta për të promovuar këtë ditë.

Bëni një stërvitje prej 30 minutash ose më shumë për sfidën e Ditës së Tokës

Kjo është shumë e thjeshtë dhe thjesht do të na duhet të kryejmë një aktivitet që është i regjistruar në aplikacionin stërvitor të Apple Watch tonë ose çdo aplikacion që shton të dhënat në aplikacionin shëndetësor të pajisjes sonë. Pasi të arrihet do të marrim një medalje në dollapin e sfidave të edicionit të kufizuar, disa stickers për të ndarë mes mesazheve dhe gjëja më e rëndësishme për ne, një dozë e mirë aktiviteti fizik për trupin.

Ne mund ta plotësojmë këtë sfidë duke ecur me biçikletë, duke shkuar për vrap ose përmes llojeve të ndryshme të trajnimit që aplikacioni mund të regjistrojë dhe që na vë në dispozicion. Sfida që Apple na propozoi vitin e kaluar për të festuar këtë ditë ishte saktësisht e njëjta. ushtroni për të paktën 30 minuta.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.