YouTube Messenger, YouTube bashkohet me mesazhet e çastit

YouTube Messenger

YouTube është bërë një platformë e tërë, jo vetëm për video, por për përmbajtje, ka shumë profesionistë që janë të përkushtuar vetëm për të punuar në YouTube, dhe sigurisht, sistemi i komenteve është mjaft arkaik për një shërbim të tillë. Sigurisht, jo vetëm që jemi në YouTube, ndoshta shumica e miqve tanë janë gjithashtu, jo domosdoshmërisht duke krijuar përmbajtje, por duke e parë atë si ne, kjo është arsyeja pse Google duhet të punojë për t'i bërë gjërat më të lehta dhe ka krijuar YouTube Messenger, duke integruar një shërbim mesazhesh në aplikacionin YouTube menjehere per te biseduar me miqte tane.

Për momentin, ky funksion ka filluar të shfaqet në disa pajisje Android në formën e një skedine, pasi ne gjejmë Facebook Messenger brenda aplikacionit Facebook por pa nevojën e përdorimit të një aplikacioni tjetër të ri për të biseduar me kolegët tanë. Në iOS ende nuk është shfaqur asnjë përdorues që ka këtë risi, Në fakt, nga Google ata nuk kanë dhënë ndonjë informacion në lidhje me të, ne nuk i dimë datat e sakta ose nëse ky funksion do të zgjerohet patjetër për të gjithë përdoruesit e YouTube, por duket si një ide e shkëlqyeshme. Edhe pse tani ishte kur ata kishin përmirësuar sistemin për të shpërndarë video në YouTube për iOS, kështu që unë do të vazhdoj të përdor klientët e mi të zakonshëm të mesazheve për të ndarë ato video.

Ne mund të supozojmë se biseda në YouTube do të funksionojë në të njëjtën platformë si Hangouts, gjithashtu në pronësi të Google, megjithatë, Ne nuk e dimë nëse ia vlen të bartësh më shumë funksionalitete një aplikacion që për shembull në iOS nuk supozon se funksionon shumë mirë. Sidoqoftë, çdo lajm është i mirëpritur, kështu që ne do të jemi vigjilentë ndaj skedave të reja për t'ju treguar kur kjo bisedë në YouTube është zgjeruar zyrtarisht, ose nëse Google vendos të na japë një informacion pak më specifik rreth këtij lajmi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.