Messages bën një hap të rëndësishëm me iOS 16

Ndërkohë dhe gjatë #WWDC2022 vazhdojmë me lajmet e iOS 16, dhe një nga më të rëndësishmet dhe që nuk mund të mungonim, është pikërisht aplikacioni Messages. Me përditësimin e tij për iOS 16, aplikacioni Messages trashëgon funksione të tilla si redaktimi dhe fshirja e mesazheve tashmë të pranishme në WhatsApp. 

Në këtë mënyrë, kompania Cupertino synon të tërheqë një numër të mirë të përdoruesve të cilët janë të pakënaqur me funksionalitetet e Messages, të cilët me këtë kërcim në lajme do të bëhen, nëse është e mundur, më tërheqëse.

Ky aplikacion, i cili nuk është vetëm i pajtueshëm me iPhone, por edhe me iPad dhe sigurisht me Mac, Do të na lejojë të bëjmë të gjitha këto ndryshime me ardhjen e iOS 16:

  • Redaktimi i mesazheve të dërguara tashmë.
  • Fshi mesazhet e dërguara.
  • Cakto mesazhet si të palexuara për t'u kthyer tek ato më vonë.

Në këtë mënyrë, është e mundur që disa përdorues, veçanërisht jashtë Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të guxojnë të përdorin Mesazhet në baza më të rregullta.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.