Facebook Messenger tani prezanton videon e çastit

Instant-video-messenger-facebook

Në një hap tjetër drejt integrimit të plotë të formateve të videos, Facebook ka lansuar një version të ri të aplikacionit të tij Messenger. Ky azhurnim shton veçorinë e të qenit në gjendje të transmetojë video të drejtpërdrejtë në çdo dritare të çdo bisede, përmes një butoni të ri të prezantuar për të. Kur përdoret, përdoruesit e Facebook mund të fillojnë të transmetojnë video të drejtpërdrejtë përmes një dritare të vogël, me zë të çaktivizuar si parazgjedhje. Përveç kësaj, kjo ju lejon të vazhdoni të shkruani në bisedë në të njëjtën kohë kur shfaqet video. Ai synon të pasurojë bisedën duke shtuar elemente video që plotësojnë informacionin dhe mënyrën e komunikimit të përdoruesit.

Kjo mundësi e re e ofruar nga Facebook Messenger quhet Instant Video (Instant Video) dhe sipas zhvilluesve përfaqëson një hap të mëtejshëm në përmbajtjen audiovizive që të gjitha aplikacionet e mesazheve tashmë po ofrojnë. Më shumë sesa një përvojë e ngjashme me konferencën me video, tipari i ri i Messenger ka për qëllim të jetë një plotësues i futjes manuale të tekstit, i cili plotëson dhe pasuron komunikimin.

Për të filluar përdorimin e videos së re Instant, do të ketë një ikonë të re në këndin e sipërm të djathtë të çdo bisede në Messenger. Kur veproni kështu, do të shfaqet një dritare e drejtpërdrejtë video në aplikacionin në të cilin mund të përdorim si kamerën e përparme të pajisjes ashtu edhe pjesën e pasme. Në anën tjetër të bisedës, kontakti ynë do të vazhdojë të shikojë videon, dritaren e bisedës me tekst dhe mund ta aktivizojë audion nëse ata dëshirojnë. Ju gjithashtu mund të përgjigjeni përmes video ose audio, nëse dëshironi.

Facebook e sheh këtë azhurnim si një mënyrë për të zgjidhur problemet me të cilat përballen përdoruesit e tij. Për javët e fundit, rrjeti social kishte testuar video që luanin vetëm dhe me zë në aplikacionin iOS dhe filloi të bënte një implementim të vogël të MSQRD midis shërbimeve të tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Nicolas Urquizo dijo

    Çfarë ndryshon nga thirrjet me video?