Microsoft braktis "vrasësin e saj të Apple Watch", Microsoft Band 2

mikrosoft-band

Microsoft ende nuk po merr harduerin e tij për të bindur përdoruesit, dhe me këto vendime do të ketë edhe më keq. Nëse jeni zotërues i Microsoft Band 2, gjë që nuk ka shumë të ngjarë, duhet ta dini këtë Microsoft ka braktisur projektin, se rrathët e saj nuk do të shiten më, të paktën në dyqanet e saj zyrtare, dhe se madje ka eleminuar mjetet e zhvilluesit kështu që nuk do të jeni në gjendje të krijoni aplikacione të reja për Microsoft Band tuaj 2. Ai që ishte i destinuar të konkurronte fort me Apple Watch 2 nuk ka arritur as një vit të jetës.

Disa javë më parë thashethemet për brezin e ri të Microsoft Band mund të ishin të ngushta filluan kur u vu re se stoku i byzylykit sasior të Microsoft-it filloi të dobësohej. Por lajmi është se jo vetëm që nuk do të ketë asnjë rinovim këtë vit, por ai i tanishmi gjithashtu ka ndaluar të shitet, pa Microsoft që të thotë asgjë për të ardhmen e pajisjes.. Shënimi zyrtar nga Microsoft është si më poshtë:

Ne kemi shitur të gjithë inventarin tonë ekzistues të Band 2 dhe nuk kemi në plan të nxjerrim një pajisje tjetër Band këtë vit. Ne jemi të përkushtuar të mbështesim përdoruesit aktualë të Microsoft Band 2 përmes Dyqaneve të Microsoft dhe kanaleve tona të shërbimit ndaj klientit.

Ne nuk e dimë se nga çfarë konsiston angazhimi i Microsoft për të mbështetur përdoruesit aktualë kur ata madje kanë tërhequr mjetet e zhvillimit që lejojnë krijimin e aplikacioneve për byzylykun. Edhe një ekip që po punonte për transportimin e Windows 10 në byzylyk ka qenë duke u çmontuar sipas informacionit pranë kompanisë. Lajm i keq jo vetëm për atë që do të thotë të braktisësh një pajisje më pak se një vit, por për të mosbesimi që gjeneron tek përdoruesit, të cilët shohin sesi pasi shpenzojnë 250 dollarë për një byzylyk Microsoft i lë ata të bllokuar në ndryshimin e parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.