Si të ndiqni WWDC 2016 nga iOS, Apple TV, Mac, Windows dhe Android

WWDC-2016-sfond-desktop

Pas disa orësh do të fillojë një fjalim kryesor, në të cilin Apple do të na paraqesë të gjitha lajmet që vijnë në iOS, OS X, tvOS dhe watchOS Shtatorin e ardhshëm. Çdo përdorues i interesuar për të ndjekur këtë ngjarje mund ta bëjë këtë pa ndonjë problem, pavarësisht nga pajisja ose kompjuteri që ata përdorin. Më poshtë ju tregojmë se si mund të shijoni WWDC në PC tuaj me Windows 7, 8.x, 10, Android, Mac. IPhone, iPad.

Ndiqni WWDC 2016 nga iPhone, iPad dhe iPod touch

Logjikisht, çdo përdorues i produkteve të Apple mund të ndjekë Konferencën e Zhvilluesve direkt nga pajisja e tyre, thjesht duke vizituar faqen në internet që Apple ka mundësuar për ta transmetuar atë.

Kërkesat: iOS 7 ose më i lartë.

Ndiqni WWDC 2016 nga Mac-i juaj

Për të qenë në gjendje të ndjekim Konferencën për Zhvilluesit nga një Mac, thjesht duhet të klikojmë lidhja e mëposhtme, e njëjta që mund të përdorim për të shijuar WWDC 2016 nga çdo pajisje e kompanisë.

Kërkesat: OS X 10.8.5 me versionin Safari 6.0.5 ose më të ri.

Ndiqni WWDC 2016 nga Windows 10

Që nga lëshimi i Windows 10 dhe shfletuesit Edge, ky shfletues është krejtësisht i pajtueshëm me faqe në internet nga ku Apple transmetoi ngjarjenpasi ofron mbështetje për HLS.

Ndiqni WWDC 2016 nga një PC me Dritare

Nëse nuk po shijoni versionin e fundit të Windows 10 dhe doni të jeni në gjendje të shijoni fjalën kryesore, duhet të përdorni aplikacionin VLC. Pasi të kemi instaluar versionin nga faqja e saj e internetit, jo nga dyqani Windows. Tjetra shkojmë te Media> Open Network Stream dhe shtojmë adresën vijuese:

http://p.events-delivery.apple.com.edgesuite.net/15pijbnaefvpoijbaefvpihb06/m3u8/atv_mvp.m3u8

Atëherë thjesht duhet të presim disa minuta para një ore dhe të klikojmë në butonin Luaj për të filluar riprodhimin.

Ndiqni WWDC 2016 nga një pajisje Android

Procedura për të ndjekur transmetimin përmes një pajisjeje Android është e ngjashme me atë të çdo kompjuteri Windows, ne duhet të instalojmë aplikacionin VLC nga App Store dhe të fusim adresën e mëposhtme:

http://p.events-delivery.apple.com.edgesuite.net/15pijbnaefvpoijbaefvpihb06/m3u8/atv_mvp.m3u8

Ndiqni WWDC 2016 nga Apple TV i gjeneratës së 3-të dhe të 4-të

Nëse keni pajisjen e gjeneratës së tretë, do të duhet të klikoni vetëm në ikonën që Apple na ofron sa herë që afrohet kjo datë. Nga ana tjetër, nëse keni një gjeneratë të katërt Apple TV, do t'ju duhet të bëni një shëtitje nëpër App Store Apple TV dhe të shkarkoni aplikacionin Apple Events.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.