Microsoft prezanton modelet e reja të gamës Surface, me një spektakolare gjithçka në një

sipërfaqja e mikrosoftit

Microsoft ka pasur ngjarjen e tij të veçantë këtë pasdite në të cilën ka prezantuar risitë e tij për fund të këtij viti dhe 2017 dhe e ka bërë me dy modele të reja të kompjuterëve, një desktop dhe një kompjuter portativ, të dizajnuara posaçërisht për dizajn. Përgjigja e Redmond ndaj pranimit të madh që iPad Air ka pasur brenda botës së dizajnit grafik falë ekranit të tij të shkëlqyeshëm dhe Apple Pencil. Surface Book i7 dhe një Surface Studio spektakolar janë bastet e mëdha të Microsoft për këtë vit, dhe ne ju tregojmë detajet më poshtë me video prezantimi.

Libri sipërfaqësor i7

Laptopi i ri Surface Book i7 është rinovimi i modelit të prezantuar vitin e kaluar dhe pranimi i të cilit ka qenë mjaft diskret me shifrat e shitjeve shumë më pak se pritjet sipas studimeve të ndryshme të kryera. Sipas Microsoft, ata kanë arritur të dyfishojnë fuqinë e laptopit, dhe modeli më i fuqishëm (dhe i shtrenjtë) është deri në tre herë më i fuqishëm se modeli më i shtrenjtë i MacBook Pro. Një tjetër nga pikat e tij të forta është autonomia, me një bateri që zgjat deri në 16 orë punë sipas të dhënave zyrtare. Më e keqja pa dyshim ka qenë dizenjimi, i papërshtatshëm për një laptop të nivelit të lartë. Modeli më themelor me një procesor i7, 256 GB hapësirë ​​ruajtëse dhe 8 GB RAM kanë një çmim fillestar prej 2.399 $, se do të duhet të presim për të parë se çfarë konvertimi ata aplikojnë për të ditur çmimin e saj në euro, por me siguri do të jetë më i lartë se 2.500 €. Modeli më i shtrenjtë, me 16 GB RAM dhe 1TB hapësirë ​​ruajtëse, do të kushtojë 3.299 dollarë. Të dy do të jenë në dispozicion nga 10 nëntori.

Surface Studio, një gjithçka në një që të bën të dashurohesh

Por mos u shqetësoni sepse së shpejti do të kaloni shtrydhjen, sa më shpejt që të dini çmimin e saj. Microsoft ka hedhur pjesën tjetër me gamën e saj të re të desktopit, posaçërisht me këtë Studio të re Surfaace. Një ekran 28 inç, sipas Microsoft, monitori më i hollë LCD i bërë ndonjëherë, dhe një rezolucion prej 13,5 milion piksele, i vetëshpallur nga kompania si monitori më i mirë ekzistues në treg. Por gjëja më interesante në lidhje me këtë kompjuter është që ekrani mund të paloset për ta vendosur atë si një tabletë dizajni dhe falë faktit se është i prekshëm, lapsi dhe ajo që e ka quajtur "Dial Surface", një aksesor që është një rrotë tjerrje, do të jetë ëndrra e më shumë se një krijuesi grafik këto Krishtlindje. Gjëja e keqe është çmimi, siç e tregova më parë: 2.999 dollarë për modelin më themelor që përfshin një Intel Core i5, 8 GB RAM dhe 1TB hapësirë ​​ruajtëse, specifikime jo shumë për shumë punë të dizajnit. Modeli më i shtrenjtë, me një procesor i7, 32 GB RAM dhe 4 GB GPU kushton 4.199 dollarë. Sa kërkoni për këta Mbretër?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Markus dijo

  A nuk të kujton pak diçka? ... sepse edhe në reklamën e montazhit, nuk po them që nuk është e çmuar, por ...

  1.    Luis Padilla dijo

   Njeri, natyrisht. Në fakt mendoj se fjala Apple ishte më e theksuar se Windows gjatë prezantimit.

 2.   Sergi garcia dijo

  Unë nuk di për ju por, do të doja të shihja njërën nga këto me OS X ...

 3.   Ale Cumsille (@AleCumsille) dijo

  Nuk është për asgjë, por unë mendoj se Microsoft po përpiqet të tundojë sektorin Profesional (Projektues, arkitektë, etj.) Që Apple ka braktisur kaq shumë (mos harroni se Mac Pro nuk ka marrë ndonjë modifikim të vogël për më shumë se 1000 ditë )

 4.   E njëjta gjë por më mirë dijo

  Microsoft ka bërë të njëjtën gjë si Apple, të marrë një produkt të një konkurrenti dhe ta përmirësojë atë për të qenë një sukses në shitje, Surface Studio lëkundet një ton!