IPad mini 6 do të zvogëlojë kornizat për të zmadhuar madhësinë e ekranit

Kur Apple rinovoi iPad mini në mars 2019, duke arritur kështu gjeneratën e 5-të, ishte veçanërisht e habitshme që Apple vazhdoi të përdorte të njëjtin model të gjeneratës së parë, një gjeneratë e parë që arriti në treg 8 vjet më parë (2012), me tehe shumë e papërshtatshme për kohën në të cilën gjendemi.

Thashethemet më të fundit në lidhje me këtë model sugjerojnë që Apple planifikon ta rinovojë atë Marsin e ardhshëm dhe ta bëjë këtë, këtë herë, me një dizajn të ri që ofron një madhësi më të madhe të ekranit duke arritur 8.4 inç duke zvogëluar kornizat. Likelyshtë e mundshme që me këtë zvogëlim të kornizave, sensori i gjurmëve të gishtave shkon anash si me iPad Air të ri 2020, edhe pse nuk ka gjasa.

Edhe një herë, si artikulli i mëparshëm, burimi i këtij thashethemi vjen nga mediumi japonez Macotakara, bazuar në informacionin e marrë nga zinxhirët e furnizimit të Apple. Fatkeqësisht, sipas këtij mediumi, zvogëlimi i kufijve dhe zmadhimi i madhësisë së ekranit nuk shoqërohet me një ndryshim në pozicionin e Touch ID. Cfare ka me shume, porta e lidhjes do të mbetet rrufe.

IPad mini më i madh

Teknologjia ka bërë një rrugë të gjatë në vitet e fundit, kështu që një iPad si mini, me skajet e tij gjigante, ka kohë që nuk ka më kuptim. Ming-Chi Kuo pohoi disa muaj më parë se Apple ishte duke punuar në një model 8.5 deri në 9 inç të iPad mini, një model që do të nisej gjatë gjysmës së parë të vitit 2021.

Kuo nuk ofroi më shumë detaje në lidhje me të, përveç se ideja e Apple ishte ta bënte atë më të lirë se modeli aktual, me procesorin më të fuqishëm të mundshëm. IPad mini që aktualisht është në treg, u rinovua në Mars 2019, menaxhohet nga Procesori A12 Bionic dhe pjesë e 449 eurove për versionin Wi-Fi me 64 GB hapësirë ​​ruajtëse. Një version me 256 GB është gjithashtu në dispozicion për 619 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.