Si të aktivizoni modalitetin e errët në Gmail tani që është në dispozicion për të gjithë përdoruesit

Gmail

Gmail filloi përdorimin e modalitetit të errët në iOS disa muaj më parë, menjëherë pas lëshimit të iOS 13. Ndërsa muajt kanë kaluar, aftësia për të mundësuar modalitetin e errët në klientin e postës së Google ka arritur më shumë përdorues dhe pajisje, por jo të gjithë.

Në rastin tim, unë kam përdorur mënyrën e integruar të errët të Gmail për shumë muaj në varësi të temës së sistemit në iPhone tim, megjithatë në iPad kurrë nuk kam pasur mundësi ta aktivizoj. Me lëshimin e azhurnimit më të fundit të Gmail, kjo veçori është tani në dispozicion për të gjithë.

Pas azhurnimit të aplikacionit në versionin 6.0.200519, versioni i aplikacionit që ka qenë në dispozicion për disa orë në App Store, përdoruesit mund të aktivizojnë modalitetin e errët si parazgjedhje, të vazhdojnë të përdorin mënyrën e dritës ose të konfigurojnë aplikacionin për të aktivizuar dhe çaktivizuar automatikisht modalitetin e errët / dritës në varësi të sistemit.

Në këtë mënyrë, nëse iPhone ose iPad ynë është konfiguruar në ndizni automatikisht modalitetin e errët, Gmail do të tregojë ndërfaqen e errët ndërsa kjo mënyrë është aktivizuar dhe do të tregojë ndërfaqen e dritës kur çaktivizohet.

Si të aktivizoni modalitetin e errët në Gmail

Si të aktivizoni modalitetin e errët në Gmail

  • Gjëja e parë është të siguroheni që aplikacioni Gmail ka qenë azhurnuar në versionin e fundit.
  • Tjetra, ne hapim Gmail dhe ne shkojmë në settings të aplikacionit.
  • Klikoni mbi Temë dhe ne zgjedhim: i errët.

E RËNDËSISHME: Nëse menuja Temat nuk shfaqet pas azhurnimit të aplikacionit, ne duhet ta mbyllim aplikacionin dhe ta rihapim për të pastruar memorjen e aplikacionit në kujtesën e pajisjes dhe për të ngarkuar versionin e ri.

Nëse duam që tema të ndryshojë në varësi të konfigurimit të pajisjes sonë, duhet të zgjedhim Sistemin e paracaktuar në menunë e Temës. Më parë duhet të kemi konfiguruar në automatico menyja Pamja e jashtmebrenda Ekrani dhe shkëlqimi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.