Modele iPhone dhe iPad të pajtueshme me iOS / iPadOS 14

Tani është zyrtare. Apple ka njoftuar zyrtarisht çfarë ka të re në versionin tjetër të iOs 14, iPadOS 14 dhe pjesa tjetër e sistemeve operative të pajisjeve që Apple aktualisht i vë në dispozicion të përdoruesve. Me këtë rast, risitë e iOS 14 janë përsëri më të ulta se ato që mund të gjejmë në versionin për iPad.

Ajo që nuk ka ndryshuar është pajtueshmëria e këtij versioni të ri të iOS me atë të vitit të kaluar, që prej asaj kohe të gjitha pajisjet që janë në përputhje me iOS 13 do të jenë gjithashtu të pajtueshme me iOS 14. Kur Apple lëshon iOS 15, pajisjet e vjetra të tilla si iPhone 6s Plus dhe gjenerata e parë iPhone SE ka të ngjarë të përjashtohen.

Por për këtë ka akoma më shumë se një vit, gjëja e rëndësishme sot është të dimë cilat janë pajisjet që nga shtatori do të jenë në gjendje të instalojnë iOS 14 dhe iPadOS 14. Nëse nuk jeni zhvillues, duke filluar nga korriku, Apple do të fillojë të lëshojë betat e para publike të të dy sistemeve operative, kështu që nëse nuk mund të prisni deri në shtator, thjesht prisni disa ditë ose shkarkoni disa nga profilet e zhvilluesve që qarkullojnë në internetin (diçka që nga Actualidad iPhone nuk e rekomandojmë).

IOS 14 Modele të përputhshme iPhone

 • iPhone 11
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone XS
 • iPhone XS Max
 • iPhone XR
 • iPhone X
 • iPhone 8
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone 7
 • iPhone 7 Plus
 • iPhone 6s
 • iPhone 6s Plus
 • iPhone SE (gjenerata e parë)
 • iPhone SE (gjenerata e parë)

Modele IPod touch të pajtueshme me iOS 14

 • iPod touch (gjenerata e 7-të)

Modele IPad në përputhje me iPadOS 14

 • iPad Pro 12.9 inç (gjenerata e 4-të)
 • iPad Pro 11 inç (gjenerata e 2-të)
 • iPad Pro 12.9 inç (gjenerata e 3-të)
 • iPad Pro 11 inç (gjenerata e 1-të)
 • iPad Pro 12.9 inç (gjenerata e 2-të)
 • iPad Pro 12.9 inç (gjenerata e 1-të)
 • iPad Pro 10.5 inç
 • iPad Pro 9.7 inç
 • iPad (gjenerata e 7-të)
 • iPad (gjenerata e 6-të)
 • iPad (gjenerata e 5-të)
 • iPad mini (gjenerata e 5-të)
 • iPad mini 4
 • iPad Air (gjenerata e tretë)
 • iPad Air 2

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.