Apple është i kujdesshëm me mjedisin edhe në paketimin e saj

Vetë Apple tregon se si është e mundur bëni një produkt që respekton mjedisin dhe se kjo nuk e humbet një jotë cilësie si në rastin e iPhone X i ri pritet të arrijë në duart e përdoruesve muajin e ardhshëm. Por jo i kënaqur me këtë dhe me shenjat e shumta të interesit për t'u kujdesur për planetin në Qendrat e saj të të Dhënave, produktet, etj., Ai tani përqendrohet në paketimin e produkteve të tij.

Kjo është zbulimi i të dhënave pasi që shumica e paketimeve përmbajnë karton, plastikë, letër dhe të ngjashme që mund të ndikojnë drejtpërdrejt në marrëdhëniet e saj me mjedisin. Kjo është arsyeja pse djemtë Cupertino na tregoni se si ata punojnë vazhdimisht për të përmirësuar këto aspekte që janë shumë të rëndësishme për të gjithë. 

Në dokumentin e paraqitur nga Apple mund të shihni se si ata kanë ridizenjuar edhe vetë karikuesin që shtohet në iPhone 8 i ri, iPhone 8 Plus dhe më vonë. Në fund të fundit ajo që dëshiron Apple është të jetë sa më e kujdesshme me planetin dhe me këto hapa është një nga kompanitë më të përfshira në këtë kauzë.

Pajisjet e riciklimit, që kanë pyjet e tyre për të furnizuar letër plotësisht të qëndrueshme ose krijimin e fushave diellore për furnizimin me energji në Qendrat e të Dhënave, janë thjesht një pjesë e vogël e asaj që Apple po zbaton të kujdeset për mjedisin.

Dokumenti i plotë me të gjitha këto të dhëna dhe shumë më tepër, shfaqet drejtpërdrejt nga kjo lidhje. Ju gjithashtu duhet të jeni të vetëdijshëm se përmirësimet në Apple në këtë kuptim është aplikuar për disa kohë Dhe është logjike që tani është një nga kompanitë më të rrepta të teknologjisë për këtë çështje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.