Apple azhurnon Faqet, Numrat dhe Faqet duke iu përshtatur iOS 11

Djemtë nga Cupertino kanë përfituar nga lançimi i versionit përfundimtar të iOS 11, tvOS 11 dhe watchOS 4 për të nisur një azhurnim të ri të Pages, Numrave dhe Keynote, aplikacionet që Apple na ofron falas dhe që përshtaten, me këtë azhurnim , ato përshtaten me funksionet e reja që versioni i fundit i iOS na ka sjellë për të gjitha pajisjet e përputhshme.

Një nga funksionet që tërheq më shumë vëmendje, në versionin për iPad, është opsioni për të qenë në gjendje të tërheqni skedarë dhe imazhe midis aplikacioneve. Një përmirësim tjetër në këtë suitë të zyrave Apple gjendet në përmirësimin kur përdorni funksionet Split View, Slide Over dhe Applications Dock.

Çfarë ka të re në versionin 3.3 të Numrave për iOS

 • Rizenjuar menaxherin e dokumentit që e bën të lehtë për të hyrë në skedarët e ruajtur në iCloud Drive ose përmes ofruesve të jashtëm të ruajtjes.
 • Në iPad, tërhiq dhe lësho tekst, imazhe dhe më shumë midis Numrave dhe aplikacioneve të tjera të përputhshme.
 • Efikasiteti është përmirësuar në iPad me Slide Over, Split View dhe Dock të ri.
 • Hyrni dhe organizoni shpejt fletët e punës me aplikacionin e ri Files.
 • Tastierë të re për datën, kohën dhe kohëzgjatjen që e bëjnë të lehtë futjen e vlerave.
 • Bëni rregullime të vogla në vlerat ekzistuese të datës, kohës dhe kohëzgjatjes më shpejt me "sekuencat inteligjentë" të rinj.
 • Përdorni komandat Join, Cross, Remove, dhe Exclude për të krijuar forma të reja.
 • Përdorni komandat Align, Distribute, "Flip Vertical" dhe "Flip Horizontal" për të renditur shpejt objektet.

Çfarë ka të re në versionin 3.3 të Faqeve për iOS

 • Redaktohet menaxheri i dokumentit që e bën të lehtë qasjen në skedarët e ruajtur në iCloud Drive ose përmes ofruesve të jashtëm të hapësirës ruajtëse.
 • Në iPad, tërhiq dhe lësho tekst, imazhe dhe më shumë midis Faqeve dhe aplikacioneve të tjera të përputhshme.
 • Efikasiteti në iPad është përmirësuar me Slide Over, Split View dhe Dock të ri.
 • Shpejt përdorni dhe organizoni dokumentet me aplikacionin e ri Files.
 • Përdorni komandat Join, Cross, Remove, dhe Exclude për të krijuar forma të reja.
 • Përdorni komandat Align, Distribute, "Flip Vertical" dhe "Flip Horizontal" për të renditur shpejt objektet.
 • Zgjidhni një paragraf të tekstit duke trokitur tre herë për ta kopjuar ose prerë dhe ngjitur në ose në një dokument tjetër.
 • Eksportimi në formatin PDF është përmirësuar që ju lejon të shihni tabelën e përmbajtjes së një dokumenti në shiritin anësor të aplikacioneve të shikimit PDF.

Çfarë ka të re në versionin 3.3 të Keynote për iOS

 • Redaktohet menaxheri i dokumentit që e bën të lehtë qasjen në skedarët e ruajtur në iCloud ose përmes ofruesve të hapësirës së jashtme.
 • Në iPad, tërhiq dhe lësho tekst, imazhe dhe më shumë midis Keynote dhe aplikacioneve të tjera të përputhshme.
 • Efikasiteti është përmirësuar në iPad me Slide Over, Split View dhe Dock të ri.
 • Shpejt aksesoni dhe organizoni prezantimet me aplikacionin e ri Files.
 • Përdorni komandat Join, Cross, Remove, dhe Exclude për të krijuar forma të reja.
 • Përdorni komandat Align, Distribute, "Flip Vertical" dhe "Flip Horizontal" për të renditur shpejt objektet.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.