Apple i përgjigjet Bloomberg: është e gabuar që besueshmëria e Face ID është ulur

Këtë pasdite ju treguam se si Blomber kishte botuar një artikull në të cilin ai pohoi këtë Apple me vetëdije kishte zvogëluar besueshmërinë e Face ID me qëllimin e vetëm të rritjes së shkallës së prodhimit. Për shkak të procesit kompleks të prodhimit të elementeve të iPhone X që marrin pjesë në këtë sistem sigurie, shkalla e prodhimit të iPhone nuk ishte e dëshirueshme, dhe për këtë arsye ky vendim.

Një lajm kaq i rëndësishëm dhe që sulmoi drejtpërdrejt sistemin e sigurisë së iPhone X të ri, i destinuar të jetë referenca e tregut për disa vitet e ardhshme dhe përgjegjës për funksione të tilla të rëndësishme si pagesa me celular, nuk mund të mos sqarohet nga Apple, dhe e ka bërë atë në mënyrën më të mirë të mundshme: kategorikisht e mohon atë.

Përgjigja është botuar në Business Insider dhe është, përkthyer në Spanjisht, si më poshtë:

Entuziazmi i klientit tonë për iPhone X dhe Face ID ka qenë i pabesueshëm dhe mezi presim që klientët të marrin duart e tyre duke filluar nga kjo e Premte, 3 Nëntor. Face Id është një sistem i sigurt dhe shumë i fuqishëm, i thjeshtë dhe shumë intuitiv i sigurisë. Cilësia dhe saktësia e Face ID nuk kanë ndryshuar, me probabilitetin që një person i rastësishëm mund të zhbllokojë iPhone-in tuaj është vetëm 1 në një milion.

Pretendimi i Bloomberg se Apple ka ulur besueshmërinë e Face ID në mënyrë që të rrisë ritmin e prodhimit është plotësisht i rremë dhe ne presim që Face ID të bëhet pikë referimi për njohjen e fytyrës.

Përgjigja e Apple nuk mund të jetë më e fuqishme dhe nuk ka vonuar të vijë. Apple zakonisht nuk shfaqet para këtyre lajmeve të bazuara në thashetheme, por rëndësia e mediumit ku ato ndodhën dhe serioziteti i lajmit të pretenduar kanë çuar në këtë përgjigje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.