Apple.com: Dy dekada të uebit në një harkim kohor prej 3 minutash

Apple.com: 20 vjet në 3 minuta La Uebfaqja e Apple u bë 20 vjeç kohët e fundit Mund të thuhet se ata hapën uebin që përkon me Apple modern, domethënë një vit para se Steve Jobs të kthehej në kompaninë që themeloi në mes të viteve 70. Që nga ajo kohë ka pasur shumë ndryshime, gjithmonë duke treguar risitë më të spikatura kompani që bën smartphone-in që i jep emrin këtij blogu.

Të jesh në gjendje të shohësh sesi ka qenë apple.com gjatë gjithë këtyre viteve nuk do të ishte një detyrë e lehtë, përveç nëse e bëjmë duke parë një video si ajo që ke poshtë këtyre rreshtave. Bëhet fjalë për një Shtyrje kohe ose një prezantim me diapozitivë prej vetëm tre minutash që personalisht e kam parë pothuajse pa u ndezur sytë.

Apple.com ndryshon në vetëm 3 minuta

Videoja fillon me një zë të Steve Jobs që përfundon me kaq "njerëzit që janë mjaft të çmendur për të menduar se mund të ndryshojnë botën janë ata që e bëjnë këtë« Në kapjet e ndryshme ne shohim të gjitha llojet e momenteve interesante, të tilla si iBook në 2002, iPod në 2002, iTunes në 2003, iPhone në vitin 2007, App Store në 2009, iPad në 2010, vdekja e Steve Jobs në 2011 ose AirPods tashmë në 2016. Duket e rëndësishme të përmendet se vitet që shfaqen nën secilën imazh janë ato të internetit, jo kur produktet.

El dizenjimi i faqes gjithashtu ndryshon shumë me kalimin e viteve, duke filluar me një uebfaqe disi kaotike, duke kaluar një reduktim të seksioneve dhe duke përfunduar me versioni më aktual, shumë më e thjeshtë dhe me një dizajn shumë më të sheshtë. Logjikisht, të gjitha produktet e reja që janë lansuar, të tilla si Apple Watch, janë shtuar gjithashtu në internet.

Ajo që më duket kurioz për këtë lloj udhëtimi në kohë është të shoh si ishin pajisjet shumë kohë më parë, madje duke më pyetur nëse dizajnet e tyre pëlqeheshin në atë kohë. Çështja është se, nëse Apple ka shkuar aq larg sa ka ardhur, do të jetë që i ka pëlqyer, apo jo?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Alexander dijo

    Uau. Video shume e mire. Unë hyra në botën e Apple nga iPhone në vitin 2007. Ishte e pamundur ta injoroja atë në atë kohë. Deri më sot, është një markë që nuk e ndryshoj për asgjë ...