Apple lëshon iOS 10 Beta 6 për zhvilluesit dhe iOS 10 Beta 5 publik

iOS 10 Beta 6

Ne vazhdojmë me një ritëm të pandalshëm të përditësimeve të iOSPadyshim në versionin beta, dhe duket se djemtë nga Cupertino nuk duan asgjë për t'i shpëtuar atyre me lëshimin e afërt të iOS 10, sistemit operativ tjetër të shkëlqyeshëm për pajisjet mobile nga Apple.

Një iOS 10 që parashikohet të mbërrijë gjatë javëve të para të shtatorit së bashku me prezantimin e asaj që do të jetë pajisja tjetër e Apple, iPhone 7. Kjo është arsyeja pse Apple sapo ka lansuar iOS 10 Beta 6 për zhvilluesit, plus iOS 10 Beta 5 publik.

Sigurisht, siç ju kemi thënë edhe në raste të tjera, duhet të keni parasysh se po përballeni me një beta, një version i ri Beta i iOS 10 që megjithëse e shohim mjaft të qëndrueshëm (në Betas të njëpasnjëshme që kemi testuar shumë pak gabime që kemi hasur) ndoshta nuk po punon me disa nga aplikacionet tuaja. Në rastin tim, aplikacioni Radars (i dobishëm për pushimet e vozitjes) nuk mund të hapet në çdo kohë.

Për ta shkarkuar, duhet të keni të instaluar në pajisjen tuaj një version të mëparshëm Beta ose një profil zhvilluesi. Atëherë ju duhet të shkoni në Cilësimet> Të përgjithshme> Përditësimi i softuerit dhe lereni të ngarkojë përditësimin e ri. Të gjithë për të provuar këto versione të reja beta, ne do t'ju informojmë për të gjitha të rejat ndërsa i gjejmë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.