KGI: Apple po konsideron përdorimin e AR për softuerin e vet të makinës

Apple Car Ming-Chi Kuo, analisti më i famshëm dhe më i njohur në botë i KGI Securities, Apple, u ka siguruar investitorëve të saj një raport të ri duke shpjeguar pse beson se Apple ka ndryshuar qëllimin e saj nga projekti origjinal i një makine autonome, te e cila nga fillimi ka qenë e njohur në media si "Project Titan", në një tjetër në lidhje me softuerin dhe Realiteti Shtimi, AR për shkurtesën e saj në anglisht.

Sipas analistit të famshëm, «ka kuptim»Se Apple ka ndryshuar këndvështrimin e saj dhe vendosi të krijojë një sistemi i drejtimit autonom të bazuar në softuer për shkak të faktit se sistemi do të mbështesë AR dhe të sigurojë një «përvojë inovative të përdoruesit« Për më tepër, Kuo beson se Realiteti i Zgjeruar do të rritet ndjeshëm në 2018 dhe do të zëvendësojë VR (Realiteti Virtual) për t'u bërë tregu kryesor kur Apple hyn në të.

Qëllimi i ri i Apple: Program kompjuterik i bazuar në AR

Nëse shikojmë prapa në historinë e kompanisë që Steves Jobs dhe Wozniak krijuan, mund të mendojmë se Kuo beson se Apple do të bëjë edhe një herë atë që bën më mirë: shikoni diçka me potencial, përmirësojeni dhe nxirreni në famë. Kjo është diçka që ata e kanë bërë tashmë me kompjuterin, lexuesin e muzikës, telefonat mobil, tabletët dhe, qysh në vitin 2014, orët inteligjente.

Analisti jep gjithashtu disa shifra, duke siguruar që tregu i kombinuar AR dhe VR do të lëvizë disa 40.000-50.000 miliardë dollarë në 2018, duke arritur 150.000 milion në vitin 2020, me pjesën më të madhe të rritjes vjen nga Realiteti i Zgjeruar.

Një tjetër gjë që na bën të mendojmë se Kuo mund të jetë i saktë në parashikimet e tij në lidhje me Apple, softuerin e makinave dhe Realitetin e Zgjeruar janë disa deklarata nga kompania në lidhje me AR. Tim Cook tashmë ka folur mirë për të në disa raste, nga të cilat mund të ishte më mjeksori Suksesi në Pokémon GO.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.