Apple i kujton zhvilluesve shkatërrimin e iAd

iad-steve-pune

Disa muaj më parë Apple njoftoi mbylljen e platformës iAD, e planifikuar për në 30 qershor të këtij viti. iAd është platforma reklamuese e kompanisë me bazë në Cupertino që u prezantua nga Steve Jobs në 2010, por përdorimi i saj nuk ka arritur të jetë ajo që Apple kishte menduar fillimisht, dhe fushatat e përdorura dhe të krijuara nga skinner ishin mjaft të pakta, dhe për këtë arsye të ardhurat që kjo platformë deficiti ka gjeneruar që nga lindja e saj. Por një arsye tjetër për suksesin e dobët të iAd ka qenë për shkak të të ardhurave të ulëta që ofron në krahasim me platformën rivale dhe mbretin aktual të botës së reklamave, Google.

Me pak më shumë se një muaj kohë për mbylljen përfundimtare të platformës së reklamave të Apple, kompania i ka kujtuar edhe një herë zhvilluesit me email, mbylljen e platformës. Të gjitha fushatat që janë në fuqi në kohën e mbylljes së iAds do të vazhdojnë të funksionojnë deri më 30 qershor, data e planifikuar për mbylljen e shërbimit.

Ju po e merrni këtë email sepse keni pranuar 'Marrëveshjen e Shërbimeve të Reklamimit të Zhvilluesit' ("Marrëveshje") për të përdorur rrjetin e reklamimit iAd dhe shërbimet e lidhura me të. Ne dëshirojmë t'ju falënderojmë që lejuat Apple të shërbejë reklama në aplikacionet tuaja mobile. Siç e dini, iAd dhe shërbimet e ngjashme të reklamimit do të pushojnë së punuari më 30 qershor 2016.

Shënim: Nëse keni ndonjë shumë në pritje të mbledhjes, mund të kërkoni pagesa deri më 30 shtator. Të dhënat e raportimit të fushatës do të jenë në dispozicion deri më 31 dhjetor 2016.

Ky email do të shërbejë si një njoftim me shkrim se Apple do të ushtrojë opsionin e saj për të përfunduar 'Marrëveshjen', në fuqi deri më 30 Qershor 2016, ora 23:59 PDT. Asgjë që përmbahet ose nuk lihet në këtë njoftim do të konsiderohet heqje dorë nga ndonjë prej të drejtave, mjeteve juridike ose mbrojtëse të Apple, të gjitha këto janë të rezervuara shprehimisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.