Apple One tani në dispozicion. Çfarë është ajo dhe sa mund të kurseni?

Apple një

Apple One tani është në dispozicion për tu punësuar etj të jeni në gjendje të kurseni disa euro nëse keni kontraktuar disa shërbime të Apple. Sa mund të kurseni? Çfarë ofron? Ne do t'ju tregojmë gjithçka më poshtë.

Pas disa muajsh thashetheme, Apple njoftoi këtë vjeshtë paketën e saj të parë të shërbimit me të cilën përdoruesit që kanë kontraktuar disa shërbime të Apple mund të kursejnë disa euro çdo muaj. Apple One, pasi kompania e ka pagëzuar këtë "të gjitha në një", na ofron shërbime iCloud, Apple Music, Apple TV + dhe Apple Arcade me një çmim më të ulët nga ajo që do të na kushtonte punësimin e tyre veç e veç.

Paketa individuale dhe familjare

Një nga tiparet më interesante të këtij Apple One është se ofron dy çmime të ndryshme në varësi të faktit nëse duam t'i shijojmë këto shërbime me llogarinë tonë ose nëse duam t'i ndajmë ato me anëtarët e familjes sonë, deri në 6 në total.

 • Pako individuale: 14,95 € në muaj për Apple Arcade, Apple Music, Apple TV + dhe 50 GB iCloud që mund t'i përdorni në të gjitha pajisjet që keni me llogarinë tuaj iCloud.
 • Pako Familjare: 19,95 € në muaj për Apple Arcade, Apple Music, Apple TV + dhe 200 GB iCloud që mund të përdorni deri në 6 anëtarë që përfshihen në të njëjtën familje, në të gjitha pajisjet, secila me llogarinë e tyre iCloud.

Apple një

Paketa familjare do të stilizohet me secilën llogari të iCloud të anëtarëve të asaj familje, kështu që rekomandimet dhe preferencat e secilit do të jenë të pavarura, privatësia e secilës llogari është e garantuar dhe seritë ose listat muzikore nuk do të përzihen. Nëse nuk keni provuar ndonjë nga shërbimet e përfshira në Apple One më parë, do të keni një muaj provë falas të këtij shërbimi, dhe natyrisht nuk ka asnjë lloj qëndrueshmërie, duke qenë në gjendje të anuloni shërbimin në çdo kohë.

Sa mund të kursej me Apple One?

Varet nëse punësoni llogari individuale ose familjare, kursimet mund të ndryshojnë. Nëse llogarisim çmimin e secilit prej shërbimeve veç e veç dhe e krahasojmë me atë që kushton Apple One, kursimet variojnë nga 6 € në muaj për paketën individuale në 8 € në muaj për paketën familjare.

Po sikur të më duhet më shumë hapësirë ​​ruajtje iCloud?

Shërbimi i vetëm i përfshirë në Apple One që ka kuota të ndryshme është iCloud. Ndërsa Apple Music, Apple Arcade ose Apple TV + janë një "gjithçka ose asgjë", iCloud ka çmime të ndryshme në varësi të hapësirës ruajtëse që merrni me qira. 50 GB përfshihet me paketën e vetme dhe 200 GB me atë të njohur, por çka nëse keni nevojë për më shumë se 200 GB? Apple ju ofron mundësinë për të vazhduar punësimin e Apple One dhe për të shtuar më shumë hapësirë ​​ruajtëse iCloud, kështu që nuk ka asnjë problem në këtë drejtim. Në 200 GB të planit familjar, çmimet e atij iCloud shtesë do të ishin:

 • + 50 GB për 0,99 € në muaj (250 GB në total)
 • + 200 GB për 2,99 € në muaj (400 GB në total)
 • + 2TB për 9,99 € në muaj (2.2TB në total)

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   abm dijo

  Shërbimi do të jetë "Në dispozicion këtë vjeshtë"… nuk mund të kontraktohet ende. Pse thoni që tashmë mund të punësohet?

  1.    Louis Padilla dijo

   Sepse është tashmë i disponueshëm. Shikoni në menunë e pajtimeve të pajisjes tuaj.

 2.   Jorge dijo

  Por lind një pyetje për mua. Në gjithçka që lexoj për zgjerimin e hapësirës ruajtëse, ata flasin për planet familjare. Tani kam 200gb. Nëse dua një plan individual që sjell vetëm 50 GB, nuk mund të zgjerohem në 200? Apo 250?

 3.   KIKE dijo

  Të gjithëve u jepet 200 GB e reve ose vetëm parapaguesit?

 4.   Nacho dijo

  Plani familjar është 6 anëtarë x 200 Gb secili, ose 200 GB që do të shpërndahet midis 6? ..

  1.    Louis Padilla dijo

   Për të shpërndarë