Apple do të nisë paketat e paketave të shërbimeve të quajtura "Apple One"

shërbimet

Duket se Apple po planifikon të bëjë paketat e shërbimeve sikur të ishte e përfshirë një kompani telefonike. Ne jemi mësuar tashmë me pako nga Movistar, Vodafone, ose ndonjë kompani tjetër e shërbimit të telefonit dhe internetit. Pavarësisht nëse është internet, linja celulare, ose TV kabllor, të gjitha kompanitë kanë shërbimet e tyre individualisht ose të grupuara sipas paketave në mënyrë që t'ju kushtojë më shumë.

Epo, kjo është ajo nga e cila Apple do të shesë Tetor. Duket se do të jetë një nga prezantimet e fjalës kryesore të kompanisë. E vërteta është se më duket mirë. Kush tjetër dhe kush më pak kemi disa shërbime të kontraktuara me Apple: që nëse iCloud, Apple Music, Apple TV + (një ditë do të mbarojmë promovimin e vitit falas), ose Apple Arcade. Nëse me një paketë mund të kursej diçka në muaj, atëherë mirëseardhja.

Mark Gurman publikoi lajmin sot në Bloomberg duke shpjeguar qëllimin e Apple për të grupuar shërbimet e saj në paketa në mënyrë që përdoruesi të mund të marrë diçka më lirë. Këto pako do të quhen «Apple një»Dhe do të nisë në tetor.

Artikulli shpjegon se do të ketë nivele të ndryshme të pajtimit në Apple One. Një paketë bazë do të përfshijë vetëm Apple Music dhe Apple TV +, ndërsa një variant më i shtrenjtë do të shtojë Apple Arcade. Niveli tjetër do të shtohet Apple News +, e ndjekur nga një paketë më e shtrenjtë me ruajtjen e icloud. Apple One nuk pritet të përfshijë mbështetje teknike AppleCare.

Duket se Apple po zhvillon gjithashtu një shërbim të ri të klasa palestër pajisje virtuale që mund të përdoren përmes një aplikacioni për iPhone, iPad dhe Apple TV. Shërbimi i fitnesit do të ofrohet në paketën më të shtrenjtë të pajtimit. Aktualisht nën emrin e brendshëm "Seymour", shërbimi i trajnimit do të vendoset për të rivalizuar klasat virtuale të ofruara nga Nike.

paketë

Apple One do të ketë paketa të ndryshme si çdo kompani telefonike, interneti dhe TV.

Apple One do të ndahet me familjen

Apple One do të punojë me ndarjen e familjes Apple që siguron qasje deri në gjashtë persona. Paketat pritet të kursejnë përdoruesit nga 2 deri në 5 Euro në muaj, në varësi të paketës së zgjedhur.

Motivimi prapa shërbimeve të abonimit në pako do të ishte inkurajimi i klientëve për t'u pajtuar shërbime të ndryshme të Apple, duke krijuar më shumë të ardhura të përsëritura. Apple është i vetëdijshëm se së shpejti ofertat falas Apple TV + të vitit për blerjen e një pajisjeje të re do të fillojnë të skadojnë (do të jetë nga dhjetori i këtij viti), dhe do të ishte një dramë për të parë që përdoruesit të mos abonohen në platformë nëse duhet të paguajnë çdo muaj, me kullotën që po shpenzohet në të.

Apple News + në SH.B.A. dhe Apple TV + dhe Apple Arcade globalisht janë tre platforma që nuk kanë gjeneruar vëllimin e pajtimtarëve të paguar të dëshiruar nga kompania, kështu që Bashkimi i pajtimeve do të ndihmonte në rritjen e numrave të pajtimtarëve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.