Apple Pay Cash më afër nisjes me iOS 11.1

Gjithçka duket se tregon se Appel Pay Cash do të jetë në dispozicion shumë shpejt, posa të dalë në treg versioni përfundimtar i iOS 11.1, i cili tani është në dispozicion për zhvilluesit dhe përdoruesit e Beta Publike. Apple vazhdon të lustrojë detajet e fundit të sistemit dhe jo vetëm me punonjësit e saj që do ta testonin atë, por gjithashtu tashmë ka punonjës të dyqanit Apple që e kanë atë në pajisjet e tyre.

Megjithëse për momentin në Beta të iOS 11.1 që kemi në dispozicion nuk ka asnjë gjurmë të këtij funksioni, punonjësit e Apple do të kishin instaluar ndonjë profil të brendshëm që do të mundësonte këtë funksion. Kështu Apple e bën funksionin të disponueshëm për një numër më të madh njerëzish dhe kështu të jetë në gjendje ta provojë atë më intensivisht para lëshimit të tij përfundimtar.

Informacioni na vjen nga MacRumors, i cili thotë se ai është kontaktuar nga një punonjës i Apple dhe dhënë detajet rreth mënyrës se si funksionon Apple Pay Cash. TEPërveç se ka të instaluar Beta dhe ka instaluar një profil specifik, llogaritë iCloud duhet të jenë të aktivizuara për këtë funksion, duke shmangur kështu që dikush me profilin të mundësojë funksionin pa autorizimin e Apple.

Për një funksion ushtarak, brenda procesit të konfigurimit të Apple Pay Cash, ne duhet të fusim të dhënat tona (emrin dhe adresën) por edhe të dhëna të tjera siç është numri i Sigurimeve Shoqërore (në SH.B.A.). Ne nuk e dimë se cilat detaje do të kërkojnë ata jashtë Shteteve të Bashkuara, madje edhe nëse funksioni do të jetë i disponueshëm jashtë vendit të Amerikës së Veriut. Do të duhet të presim që Apple të nisë këtë funksion me iOS 11.1 kur versioni përfundimtar të jetë gati, megjithëse mund të jetë situata e rrallë që lançohet më herët në një prej betave të disponueshme për zhvilluesit dhe kështu të jetë në gjendje ta provojë atë në një numër më i madh i pajisjeve para nisjes së tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.