Apple Pay përsëri zgjeron gamën e saj të bankave në Australi, Kinë dhe Rusi

mollë katrore paguaj 2

Apple Pay vazhdon të rritet, një muaj e gjysmë pas afatit që Tim Cook vendosi për mbërritjen e tij në Spanjë, i cili vazhdon të kërkohet pavarësisht nga fakti se kompanitë e kartave të kreditit në Spanjë po mobilizojnë sisteme të marketingut. Shkurt, ne sjellim një lajm të mirë për banorët e Australisë, Kinës dhe Rusisë, që nga ajo kohë deri në tridhjetë institucione të reja kredie janë bashkuar me teknologjinë e pagesës pa kontakt të kompanisë Cupertino. Në këtë mënyrë, ajo vazhdon të zgjerojë sistemin e saj, që nëse, me ngadalësinë që i karakterizon ato pothuajse në gjithçka.

Me pak fjalë, nuk na takon neve të vëzhgojmë se si Apple Pay vazhdon të rritet, duke marrë shkeljen e një numri të madh të bankave, kështu që është më se e qartë se sistemi funksionon mirë. E vetmja gjë që na mbetet është që ne spanjollët më në fund të arrijmë një marrëveshje. Dhe ne kalojmë nëpër bankat e reja të shtuara në sistem:

Australi

 • Banka Australi
 • Banka e Sidneit
 • Përtej Bank Australia
 • Big Sky Building Shoqëria Ltd.
 • Unioni i Kredive CAPE Ltd.
 • Unioni Qendror i Kredive Perëndimore Ltd.
 • Unioni i Kredive të Aleancës së Komunitetit Ltd.
 • Bashkimi i Parë i Kredive të Komunitetit Ltd.
 • Unioni i Kredive SA Ltd.
 • CUA
 • Banka e Mbrojtjes
 • EECU Ltd.
 • Unioni i Kredisë së Opsionit të Parë
 • Goldfields Money Ltd
 • Unioni i Kredive Goulburn Murray
 • Unioni i Kredive të Bregdetit të Festave Ltd.
 • Unioni i Kredive Horizon
 • Bashkimi i Kredive Intech Ltd.
 • Bashkimi i Kredive të Laboratorëve Ltd.
 • Banka MyState Ltd.
 • Unioni i Kredive të Brendshme Veriore
 • Zgjedhja e Popullit Bashkimi i Kredive
 • Banka e Policisë
 • Banka reciproke QT
 • Zgjidhni Përfshij Unionin e Kredive Ltd.
 • Unioni i Kredive të Shpateve Jugperëndimore
 • Unioni i Kredive të Sidneit Ltd.
 • Banka e Ndërsjellë e Mësuesve
 • Mac-i
 • Unioni i Kredive Warwick Ltd.
 • Unioni i Kredive të Punonjësve të Woolworths

Kinë

 • Banka e Xi An
 • Baoshang Bank Co, Ltd
 • Banka Guangfa e Kinës
 • Kina Merchants Bank
 • China Zheshang Bank Co, Ltd
 • Banka Tregtare Rurale Guangzhou Co, Ltd
 • Ningbo Yinzhou Rural Cooperative Bank Co, Ltd
 • Banka Qingdao Co, Ltd
 • Bashkimi Rural i Kredive Zhejiang Co, Ltd

Bankat e reja të disponueshme në Rusi:

 • Banka "Otkritie"
 • Bankë raketash
 • Banka Standarde Ruse
 • tochka

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Imazhi i mbajtësit të vendosjes së Mario Lopez Escamilla dijo

  50.000 APLIKIM PPSR T APRHEQJE N THE MUAJIN E TETORIT, VITI PRFUNDUAR 2016 101.000

 2.   Imazhi i mbajtësit të vendosjes së Mario Lopez Escamilla dijo

  P ENDRFUNDIMI I VITIT 2016 TITHRHEQJE E APLIKIMEVE 101.000 P FORR S DMUNDJEN E QEVERUAR IMSONIO T THE KLUBIT T THE TVE PAZbuluarve