Apple Pay në internet fillon të lançohet në faqe të ndryshme me fillimin e iOS 10

Apple-paguaj-macOS-sierra

iOS 10 përfshin mbështetje për Apple Pay në internet, duke lejuar përdoruesit të bëjnë blerje në faqet e internetit që përdorin shërbimet e pagesave Apple dhe me Touch ID për vërtetimin e gjurmëve të gishtave. Tani që iOS 10 është në dispozicion të publikut, disa faqe në internet kanë filluar të mbështesin Apple Pay direkt në funksionin e uebit.

Time Inc. sot njoftoi se klientët e saj tani janë në gjendje të përdorin Apple Pay për të blerë pajtime në linjën e saj të revistave, duke përfshirë Sports Illustrated, People, Entertainment Weekly dhe Real Simple.

Javën e kaluar, shitësi me pakicë në internet Wayfair njoftoi mbështetjen për Apple Pay në internet, duke u dhënë blerësve mundësinë të paguajnë për orenditë e shtëpisë dhe produktet për pagesa përmes Apple. Apple, natyrisht, po pranon Apple Pay në faqen e tyre gjithashtu.

Shërbimet e pagesave të Apple janë përfshirë gjithashtu në Big Commerce, Shopify, Stripe dhe Squarespace. Ata kanë njoftuar mbështetje për Apple Pay në ueb, duke u dhënë tregtarëve të vegjël një mënyrë të thjeshtë për të pranuar pagesa të Apple për të paguar për blerjet.

Në javët e ardhshme, ne duhet të shohim Apple Pay të fillojë të përhapet në shumë faqe në internet, duke u dhënë klientëve një alternativë ndaj shërbimeve ekzistuese të pagesave siç është PayPal. Me Apple Pay, blerja mund të bëhet me një prekje të vetme, dhe nuk ka nevojë të futni kartën e kreditit ose detajet e transportit. Apple Pay është gjithashtu shumë i sigurt, duke mbajtur numrat e kartave dhe informacione të tjera personale larg nga duart e shitësve.

Kur macOS Sierra lëshohet në publik të Martën e ardhshme, Apple Pay në internet do të jetë gjithashtu në dispozicion në Mac. Ashtu si me Apple Pay në iPhone, blerjet do të vërtetohen përmes një lidhjeje me një iPhone 6 ose më vonë, si dhe një Apple Watch.

Sipas Apple, funksioni Apple Pay i macOS Sierra në ueb do të jetë në dispozicion për të gjithë klientët që kanë një Mac që është i aftë të ekzekutojë sistemin operativ Sierra.

Në pajisjet mobile, Apple Pay në internet është në dispozicion në iPhone 6 dhe më vonë, iPad Pro, iPad Air 2 dhe iPad Mini 3.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.