Në Apple ata kthehen në prodhimin e miliona ekraneve mbrojtës që më vonë do të dhurojnë

Bojë për vetulla Tim Cook

Kompania Cupertino është në prodhim të plotë të një milion mburojave të fytyrës në javë, të cilat janë ekranet që tualetet përdorin për t'u mbrojtur nga Covid-19. Këto ekrane kanë një dizajn specifik dhe Apple është kthyer në prodhimin e tyre. Vetë CEO i Apple shpjegoi dje në një seri tweets në llogarinë e tij zyrtare se kompania po punon me inxhinierët e saj dhe punonjësit e tjerë për të prodhuar dhe shpërndarë disa 20 milion maska ​​dhe ai milion ekranet mbrojtëse që do të prodhojnë çdo javë.

El Spital Kaiser, në qarkun e Santa Clara ishte i pari që mori grupin e vet të ekraneve mbrojtës që zënë pak hapësirë ​​falë materialeve me të cilat ato janë prodhuar dhe janë shumë të lehta për tu mbledhur sapo të mbërrijnë në spitale.

Mbrojtësit dhe maskat logjikisht vijnë nga fabrika që kompania ka në Kinë dhe në vende të tjera të botës, dhe të gjithë ata në parim janë të destinuar për shërbimet e urgjencës së Shteteve të Bashkuara, siç është normale duke parë rritjen e rasteve që kanë me mijëra njerëz të infektuar me Covid-19. Disa ditë më parë Apple gjithashtu dhuroi maska ​​dhe materiale në sasi industriale në Kinë, por shifrat e fundit në Amerikën e Veriut nuk ndalen së rrituri dhe tashmë ka më shumë se 337.000 njerëz të infektuar dhe gati 10.000 vdekje deri më tani, megjithëse është e vërtetë që këto vazhdojnë të rritet shpejt dhe në mënyrë të qëndrueshme me çdo orë që kalon.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.