Dyqanet Apple promovojnë përdorimin e Apple Pay duke dhuruar një kartë iTunes me 5 dollarë

Apple Store Kinë

Dje ju informuam për mbërritjen e Apple Pay në vendin tonë fqinj, Francë, dhe falë të cilit përdoruesit e iPhone tani mund të bëjnë pagesa direkt nga iPhone i tyre. Për të provuar të vazhdoni promovimin dhe inkurajimin e përdorimit të Apple Pay në Shtetet e Bashkuara dhe Mbretërinë e Bashkuar, Dyqanet e Apple në të dy vendet Ata kanë nisur një promovim të ri për të gjithë ata përdorues që regjistrohen në shërbim këtë javë.

Gjatë gjithë kësaj jave, përdoruesit që vizitojnë një dyqan Apple në SH.B.A. dhe MB do të pyeten nëse ata përdorin Apple Pay. Nëse punonjësit e dyqanit nuk janë përdorues ata do të ofrojnë të regjistroheni për shërbimin dhe futni kartat tuaja të kreditit për të qenë në gjendje të bëni pagesa në biznese të ndryshme ku janë në dispozicion sot.

Por gjithashtu nëse këta përdorues bien dakord të regjistrohen, do të marrë një kartë iTunes pesë dollarë ose pesë paund thjesht për të konfiguruar shërbimin, edhe nëse ata nuk e përdorin atë më në fund. Kjo kartë dhuratë iTunes lejon përdoruesit të blejnë çdo produkt nga dyqanet. Nëse ndonjë përdorues vendos të kthejë blerjen, brenda periudhës së caktuar kohore, me të cilën ata morën kartën dhuratë prej pesë dollarësh ose paund, karta dhuratë iTunes do të mbetet në zotërimin e tij për konfigurimin e Apple Pay.

Ky promovim fillon një ditë pas njoftimit të mbërritjes së Apple Pay në Francë, kështu që aktualisht në dispozicion në tetë vende: Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar, Kina, Australia, Kanada, Zvicra, Singapori dhe tani Franca. Vendet e ardhshme për të marrë këtë formë pagese duhet të jenë Spanja (megjithëse duket e pamundur) dhe Hong Kongu. Me fillimin e macOS Sierra, Apple Pay do të na lejojë gjithashtu të kryejmë pagesa përmes Safari, siç mund ta shihnim tashmë në fjalën e fundit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.