Apple raporton gabime në disa shërbime të tilla si App Store dhe Mac App Store

Shërbimet e Apple priten në servera të mëdhenj me kapacitet të madh ruajtjeje dhe kapacitet të madh të trafikut. Ka shumë shërbime të ofruara për përdoruesit dhe kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të investoni në krijimin e qendrave të reja të të dhënave që mund të mbështesin kërkesën e klientit.

Këtë herë ne flasim për çfarë Apple ka njohur dështime në disa prej shërbimeve të saj, duke përfshirë App Store, Mac App Store, iTunes në cloud ... Ndoshta ju keni qenë në gjendje të vini re gabimet në të gjitha këto platforma, qoftë në rrjedhshmërinë e tyre ose në pamundësinë për të hyrë ose për të kryer detyrën e dëshiruar.

A nuk mund të azhurnonit aplikacione nga App Store? Lehtë ... ishte Apple

Diçka ka ndodhur në shërbimet e Apple që e kanë bërë problemin akoma të pranishëm për më shumë se 10 orë. Në rastin tim unë tashmë i kam ndjerë problemet natën e kaluar në të cilën nuk ishte në gjendje të shkarkonte aplikacione nga App Store, nuk e kuptova pse.

Rrjeti ishte plot me komente në lidhje me dështimet e shërbimeve dhe Apple konfirmoi në faqen e saj zyrtare, ku tregon statusin e të gjitha shërbimeve që është në krye të se kishte gabime të shumta në shërbimet e mëposhtme:

 • Apple Store
 • Mac App Store
 • iTunes në re
 • iTunes U
 • Muzika e Apple
 • Programi i blerjes së vëllimit

Gabimi u zbulua dje në 19:52 pasdite dhe është akoma e vlefshme në disa pajisje. Pra, nëse zbuloni se ndonjë nga këto shërbime nuk funksionon siç duhet: mos u shqetësoni, nuk është pajisja juaj ... është gjëja e Apple. Në këto raste kur dështimi vjen nga shumë shërbime të rëndësishme, kjo shkakton një barrë të caktuar për të mos qenë në gjendje të kryejë veprime të caktuara të përbashkëta, por me kalimin e kohës Apple zgjidh problemin në shërbimet e saj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.