Apple ringjall MagSafe si pajisje për iPhone 12

Apple ka rikthyer markën MagSafe, por në vend që ta kthejë atë për Mac, siç ishte fillimisht, e bën këtë në një varg aksesorësh për iPhone 12 të cilat kanë qenë një nga surprizat e pakta të ngjarjes së sotme.

MagSafe ishte lidhësi magnetik që ngjitej automatikisht në portën e karikimit të Mac-ve tona dhe parandaloi tërheqjen e kabllit nga shkaktimi i përplasjes së laptopit tonë në tokë. Ardhja e USB-C solli shumë gjëra të mira, por ne e humbëm këtë sistem që shumë prej nesh e donin, dhe Se Apple e mori atë përsëri për iPhone 12 të ri është një lajm i mirë, sepse e bën edhe me aksesorë shumë interesantë.

Ngarkuesit dhe aksesorët e rinj MagSafe që Apple ka treguar në ngjarjen e saj sot përmbajnë magnet të rregulluar në një model rrethor që korrespondojnë me të njëjtën rregullim të magneteve në pjesën e pasme të iPhone. Kjo e bën Këto pajisje janë bashkangjitur milimetrike në iPhone dhe janë fiksuar në mënyrë të përsosur, duke ofruar shumë mundësi të tilla si mbajtëse makinash, mbajtëse kartash magnetike ose karikues që "automatikisht" vendosen në pozicionin e duhur, duke e bërë ngarkimin pa tel më efikas.

Gama e aksesorëve që Apple na ka paraqitur sot përfshin një karikues wireless rrethor shumë të ngjashëm me atë të Apple Watch, me një çmim prej 45 €, i cili duke qëndruar i lidhur magnetikisht me iPhone-in tonë na lejon ta përdorim atë gjatë karikimit, sepse disku nuk do të lëvizë nga pozicioni nëse nuk e tërheqim. Ka prezantuar gjithashtu një karikues MagSafe Duo, një bazë e vogël portabël dhe e palosshme që ju lejon të rimbushni iPhone dhe Apple Watch tuaj, duke përdorur të njëjtin sistem magnetik. Çmimi dhe disponueshmëria e kësaj baze nuk dihen ende.

Përveç karikuesve, ata na kanë paraqitur edhe me kutitë klasike prej silikoni, lëkure dhe transparente por me këtë sistem MagSafe. Çmimi i mbulesës silikoni dhe asaj transparente është 55 €Ne ende nuk e dimë çmimin e kutisë prej lëkure. Ne e dimë çmimin e një mbajtëse karte lëkure që është e bashkangjitur në iPhone tonë falë magneteve, do të kushtojë 65 €.

Apple gjithashtu na ka treguar pajisje të tjera që ende nuk shfaqen në faqen e saj të internetit, të tilla si një rast me një mbulesë të përparme dhe një dritare që lejon orën të shfaqet në ekran. Ai gjithashtu ka njoftuar se ky sistem do të licencohet nga palë të treta, kështu që prodhuesit do të jenë në gjendje të krijojnë aksesorët e tyre MagSafe, të tilla si Belkin, nga të cilat na kanë treguar një bankën e karikimit për iPhone, Apple Watch dhe AirPods, plus një mbajtëse të karikuesit të makinës. Kjo teknologji e re MagSafe duket se do të shkojë shumë dhe do të shohim shumë pajisje së shpejti.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.