Apple viziton Nintendo gjatë udhëtimit të saj në Japoni

kuzhinier tim-japoni

Tim Cook aktualisht po udhëton nëpër Japoni, dhe ka përfituar nga udhëtimi për t'u takuar me drejtuesit e Nintendo dhe është ndaluar nga objektet e tyre për të folur me krijuesin e Mario Miyamoto, i cili ishte i pranishëm në fjalën e fundit në të cilën Apple prezantoi iPhone 7, Apple Watch të ri dhe AirPods të diskutueshëm. Gjatë asaj ngjarje, Miyamoto njoftoi Super Mario Run, i cili është në dispozicion për para-porositje që nga 7 shtatori në App Store, dhe është loja e parë Nintendo në ekskluzivitetin më të dashur për të gjithë përdoruesit.

Run Super App Store

Super Mario Run, i cili ka pritet të mbërrijë në App Store përpara fundit të vitit, është një lojë e pafund e tipit vrapues që mund të luhet vetëm me një dorë. Në fillim, kjo lojë do të mbërrijë ekskluzivisht për përdoruesit e Apple, për të arritur më vonë në platformën Android.

Sapo mbërriti në Japoni, Tim Cook publikoi në llogarinë e tij në Twitter mbërritjen e tij në vendin e diellit që lind. Cook më vonë postoi një imazh të ri në Twitter në të cilin ju mund të shihni se si ai po shijon Super Mario Run në objektet e Nintendo në Kioto dhe ku ndodhet edhe krijuesi i lojës Miyamoto. Cook donte të shihte vetë që kjo lojë mund të luhet në mënyrë perfekte.

Siç kam komentuar më lart, çdo përdorues që dëshiron të ketë dijeni për ardhjen e Super Mario Run në App Store mund të regjistroheni në App Store. Por para mbërritjes Nintendo ka lansuar një paketë ngjitëse Mario në përputhje me aplikacionin e rimodeluar iOS 10 Messages.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   José dijo

    E vërteta është se unë isha plotësisht i zhgënjyer ... "ne të gjithë" prisnim një Mario falas, jo një vrapim ... është kaq e vështirë për ta që të marrin një lojë në kushte dhe jo një lojë që do të zgjasë një muaj tjetër, ju jeni lodhur duke u bllokuar ose nga gjithmonë e njëjta gjë