Apple ul çmimin e monitorëve 25k dhe 4k të LG me 5%

LG-ultrafine-me-çmim më të ulët

Apple nuk është një kompani që karakterizohet nga bërja e ofertave të pajisjeve të saj, përtej atyre të zakonshme kur lançon një model të ri në treg. Dhe shumë më pak pajisje për Mac dhe iPhone. Por duket se kompania me bazë në Cupertino dëshiron të popullarizojë përdorimin e kabllove USB-C duke ulur çmimin e tyre, siç ju njoftoi partneri im Miguel, por nuk është i vetmi produkt që ka pësuar një ulje nga çmimi i tij i zakonshëm. Monitorët e rinj që ka krijuar në bashkëpunim me LG, LG UltraFine 4k dhe LG UltraFine 5k u prezantuan më 27 tetor së bashku me MacBook Pro të ri dhe janë krijuar për të punuar me ta, megjithëse jo vetëm.

Ekrani LG UltraFine 5K ishte me çmim 1.399 euro kur u njoftua në faqen e internetit të Apple, por aktualisht Mund ta rezervojmë për 1.049 euro. Ndërkohë ai LG UltraFine 4K ka parë uljen e çmimit në 561 euro, nga 749 euro që shënoi kur mbërritën në faqen e internetit të Apple.

Gama e LG UltraFine është krijuar në ngjyrosje me Apple për të punuar pa ndërprerje me modelet e reja MacBook Pro.. Këto monitorë kanë një lidhje Thunderbolt 3 dhe përfshijnë disa porta USB-C, lejon karikimin e MacBook, altoparlantëve stereo, por edhe modelin me rezolucion 5k, gjithashtu integron një mikrofon dhe një aparat fotografik për të bërë thirrje video.

Për momentin LG. 4 inç UltraFine 21,5k është në dispozicion për para-porositje tani në faqen e internetit të Apple, por nuk do të fillojë të arrijë tek përdoruesit për 5 deri në 6 javë. UltraFine 5k 27 inç nuk është ende në dispozicion për rezervim, por siç raportohet nga Apple në fjalën e fundit do ta bëjë këtë gjatë gjithë muajit dhjetor. Ulja e çmimit si e adaptorëve USB-C ashtu edhe e monitorëve të rinj LG UltraFine është e përkohshme dhe do të jetë në dispozicion vetëm deri në fund të vitit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.