Apple kufizon në 16 AirTags që mund të lidhen me secilin Apple ID

Apple AirTag

Një nga produktet e yjeve Prezantuar të Martën e kaluar ishte AirTag, etiketimi i vendndodhjes së Mollës së Madhe. Një produkt me shumë thashetheme prapa tij dhe që më në fund sheh dritën për një çmim prej 35 eurosh për njësi. Aksesori bën përdorimin e rrjetit Kërko krijuar në bashkëpunim me të gjitha pajisjet Apple të vendosura në të gjithë botën. Në një nga intervistat e fundit, nënkryetari i marketingut të produkteve të Apple, Kaiann Drance, ka komunikuar atë Ekziston një kufi prej 16 AirTags të aktivizuara nga Apple ID. Përveç kësaj, ajo ka siguruar që produkti nuk është krijuar për të ndjekur fëmijët ose kafshët shtëpiake.

Një maksimum prej 16 AirTags për Apple ID, kufiri i vendosur nga Cupertino

El intervistuesi Rene Riçi, i njohur në Youtube, është takuar me kaiann drance, Nënkryetari i Apple për marketingun e produkteve. Gjatë gjithë intervistës ata kanë folur për publikimet e reja të Apple. Përveç kësaj, ajo është siguruar informacion deri më tani i panjohur për shumë përdorues, duke marrë parasysh që informacioni i mbështetjes në dispozicion në faqen e internetit të Apple është ende disi i pakët.

Sidoqoftë, Drance ka njoftuar dy aspekte relativisht të rëndësishme të AirTags. Beenshtë konfirmuar se ekziston një kufi aktivizimesh për secilin Apple ID. Ky kufi ndodhet në 16 AirTag për përdorues. Kjo do të thotë, secili përdorues mund të aktivizojë deri në një maksimum prej 16 aksesorëve që, nëse blihen në pako prej 4, çmimi i tyre i përgjithshëm do të arrinte në 476 euro.

Apple AirTag
Artikulli i lidhur:
Të gjitha informacionet në lidhje me AirTags, lokalizuesi i objekteve të Apple

Një tjetër njoftim ka qenë në lidhje me mundësia për të ndarë vendndodhjen e këtyre aksesorëve me pjesën tjetër të familjes përmes Ndarjes së Familjes. Kjo lejon fenerin e gjetjes zbuloni se cilat iPhone janë në familje dhe shmangni aktivizimin e Modalitetit të Humbur kur kontaktoni me një pajisje të ndryshme nga ajo që keni aktivizuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.