Apple është ende kompania më e vlefshme në botë

rritja e mollës

Kjo me Jobs nuk ndodhi, gjithnjë e më pak iPhone shitet, është fundi i Apple. Sidoqoftë, përtej lokalit, zakonisht ndodhin gjëra të ndryshme. Në këtë rast, ne kthehemi te njoftimi çdo tre muaj, dhe është se Apple është edhe një herë kompania më e vlefshme në botë, përsëri. Pavarësisht parashikimeve të "analistëve", ne zbulojmë se Apple është rritur përsëri, mbase jo aq shumë sa në raste të tjera, por ajo vazhdon të rritet. disa javë pas lansimit të iPhone 7, një pajisje që padyshim do të bëhet një nga më të shiturat në sezonin e Krishtlindjeve, megjithë problemet e aksioneve që po vuan.

Apple është rritur me 5%, në 178,1 miliardë dollarë. Ndërkohë, Google mbetet prapa, pavarësisht nga fakti se ndjekja e tij ka qenë qartë më e lartë, 11% në 133,2 miliardë dollarë.

Apple ka treguar se si të rritet vlera e një ekosistemi. Analistët pajtohen që produktet e Apple janë më të larta se konkurrenca. Në fakt, ajo që i bën pajisjet Apple të veçanta është integrimi midis modeleve të ndryshme të pajisjeve. Softueri, hardueri dhe pikat e lidhjes ndërmjet tyre i bëjnë ata superiorë, nuk është vetëm nga dizajni. Niveli i ndërveprimit midis pajisjeve justifikon statusin e Apple dhe shkakton më pak probleme se çdo platformë tjetër. Apple është një lider në kohezion për të gjitha qëllimet dhe qëllimet.

Sidoqoftë, kjo nuk bën që Apple të jetë e pranishme në listën e kompanive që janë rritur më shumë këtë vit, një listë që dominon Facebook me 48%, paraprirë nga Amazon me 33% dhe LEGO me 22%. Google është i pranishëm në listë, falë 11% të tij, edhe pse nga flokët. Ndërkohë, Apple vuan nga ajo që një ish President i Spanjës do ta përcaktonte si rritje të ngadaltë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.