Apple jep befasinë dhe nis iCloud + në WWDC 2021

Në WWDC 2021 koha i është kushtuar gjithashtu iCloud dhe Apple ID. Janë paralajmëruar dy opsione të reja Apple ID. Njëri prej tyre për hyni në llogarinë tuaj kur harroni fjalëkalimin tuaj dhe një tjetër për të lënë informacionin tuaj si trashëgimi kur të vdisni. Shtë prezantuar gjithashtu iCloud + un pako e tre shërbimeve të reja të shtuara në planet aktuale të iCloud e lidhur me privatësia mbi internet.

Më shumë siguri dhe privatësi me veçoritë e reja iCloud +

Apple ID-së i është dhënë mundësia të lësho kontrollin e llogarisë sonë te familja ose miqtë në mënyrë që, në rast vdekje, t'u japim të gjithë informacionin tonë dhe që ata të mund ta menaxhojnë atë. Për më tepër, një mundësi tjetër është futur për të rikuperuar fjalëkalimin e llogarisë sonë kur nuk e mbajmë mend, duke shtuar njerëz të afërt si dëshmitarë të llogarisë sonë.

Shtë prezantuar gjithashtu iCloud +, një seri shërbimesh të shtuara në pajtimet aktuale të paguara dhe kjo nuk e rrit vlerën e tyre. Këto janë tiparet e reja:

  • Rele privat: një lloj mburoje virtuale që ju lejon të shfletoni internetin në mënyrë më të sigurt dhe private. Bërja e kërkesave tuaja virtuale është e enkriptuar kudo që të shkoni.
  • Fshih emailin tim: fshehni adresën tuaj personale të postës elektronike duke gjeneruar email të ndryshëm të rastësishëm që ridrejtohen në atë tuaj personal.
  • Video e Sigurt HomeKit: prezantoni kamera të pakufizuar për të parë përmes HomeKit të integruar në iCloud.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)