Apple do të jetë në CES 2020 në Las Vegas dhe ylli i saj është HomeKit

Apple u është dhënë pak këtyre llojeve të "panaireve". Konkretisht, nga 7 deri në 10 Janar, Shfaqja Elektronike e Konsumatorit do të mbahet në qytetin e Las Vegas të Amerikës së Veriut. Atje markat e mëdha fillojnë vitin. Epo këtë herë duket se Apple ka diçka për të thënë, dhe ne nuk do të shohim një iPhone të ri, ose një iPad të ri, aq më pak një Mac të ri ... Apple e di që HomeKit ka një tërheqje të madhe në elektronikën e konsumit dhe dëshiron ta bëjë atë të qartë duke marrë pjesë në CES 2020. Kompania Cupertino vazhdon të vërë bast në platformën e saj të lidhur në shtëpi.

Ka qene Bloomberg i cili ka "konfirmuar" pjesëmarrjen e Apple në këtë ngjarje në të cilën nuk jemi të qartë nëse bëhet fjalë për të garuar kundër Google dhe Amazon, siç thonë disa burime, apo direkt për të aleat me ta. Sinqerisht ka relativisht pak produkte HomeKit në treg dhe ato zakonisht janë mjaft të shtrenjta (prandaj përdor Alexa edhe pse pothuajse të gjitha produktet e mia IoT janë të pajtueshme me HomeKit). Sidoqoftë, asnjëra nuk funksionon si ato që përdorin protokollin e kompanisë Cupertino. Fakti që tre markat dominuese në këtë sektor të shtëpisë së zgjuar shtrëngojnë duart njëherë e përgjithmonë për t'i bërë të gjitha produktet të përputhshme me njëra-tjetrën është një minierë e madhe.

Ajo që kemi të qartë është se kompania Cupertino nuk do të paraqesë absolutisht asgjë në CES 2020 në Las Vegas, për këtë ka ngjarjet e veta. Kryesisht do të përqendrohet në shfaqjen e cilësive të HomeKit krahasuar me Google Home dhe Amazon Alexa, me theks të veçantë se si Apple mbron privatësinë tonë, diçka që ka qenë prej kohësh vulë e ndërmarrjes në këto çështje. Ne do të jemi të vëmendshëm ndaj CES 2020 si në Actualidad iPhone ashtu edhe në Actualidad Gadget, kështu që qëndroni me ne për të qenë të informuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.