Apple do të na sjellë surpriza në App Store nga 24 në 29 Dhjetor

Tashmë mund të themi se jemi në KrishtlindjeThjesht duhet të shohim se si disa zhvillues kanë azhurnuar aplikacionet e tyre duke u dhënë një prekje të Krishtlindjeve ikonave të tyre. Apple gjithashtu dëshiron të festojë këto data të rëndësishme, dhe ata duan ta festojnë atë në një mënyrë shumë të veçantë: rikuperimin e ditët e dhuratave në App Store, diçka që na kujton ato 12 ditë dhuratash që na ofruan disa vjet më parë. Pas kërcimit ne ju japim të gjitha detajet e funksionimit të këtij promovimi të ri.


Duhet thënë se është e çuditshme që këto surpriza ende nuk janë aktivizuar në të gjithë botën, me sa duket gjithçka nisi në NZ (vendi i referimit për sa i përket lëshimeve të para) kur arriti në 24 dhjetor. Atje, përdoruesit filluan të shohin promovimin që shihni në imazhin që drejton këtë poster: a Blerje falas në aplikacion për lojën Looney Tunes World of Mayhem dhe një pajtim 3-mujor në Canva për çmimin e një muaji. Promovime mjaft interesante duke pasur parasysh se do të kemi më shumë nga tani deri më 29 dhjetor.

Një promovim i Krishtlindjes që na kujton 12 ditët e dhuratave që Apple ofroi disa vjet më parë por atë që ata ndaluan së bërëi. Ne do të shohim "nivelin" e këtyre dhuratave pasi që në të kaluarën ata erdhën për të ofruar aplikacione dhe lojëra falas, si dhe përmbajtje multimediale si muzikë dhe filma që mund t'i gjenim në Dyqanin iTunes. Nuk e di pse ata ndaluan së ofruari këto dhurata, por e vërteta është se megjithëse marka përfshin një shpenzim, në fund të fundit i bën përdoruesit të vendosin të provojnë produkte të reja dhe në fund ata përfundojnë duke shpenzuar. Ne do të vazhdojmë të raportojmë për të gjitha dhuratat e ofruara për ne nga Cupertino në këtë javë dhuratë App Store.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.