Apple fillon të pranojë donacione për ata që preken nga uragani Matthew

Uragani-Mateu

Siç pritej, Apple tashmë ka mundësuar një seksion në faqen e saj të internetit në SHBA përmes së cilës të bëhen donacione për të ndihmuar të gjithë të prekurit nga uragani Matthew, e vendosur në bregdetin juglindor të vendit. Si në raste të ngjashme kur kemi parë kompaninë që përdor këtë praktikë, organizata me të cilën ata punojnë është ende Kryqi i Kuq Amerikan.

Donacione, të cilat Ato variojnë nga 5 deri në 200 dollarë, ato bëhen përmes iTunes, si çdo pagesë tjetër që bëjmë në shërbimet e kompanisë. Në këtë mënyrë, Apple siguron që pagesa të jetë e përshtatshme, e shpejtë dhe, mbi të gjitha, e sigurt. Sigurisht, për momentin donacionet nuk mund të bëhen nga një territor tjetër përveç atij të vetë vendit.

Ky veprim në këtë mënyrë shton shumë që kemi parë në të kaluarën nga kompania, veçanërisht në kohët e fundit, ku ndërgjegjësimi shoqëror i Apple me botën duket se është rritur në mënyrë të vazhdueshme. Përveç kësaj, Ne gjithashtu kemi parë cicërima nga Tim Cook në llogarinë e tij në Twitter duke iu referuar këtij fenomeni që ka kompromentuar qetësinë dhe jetën e mijëra njerëzve.

Edhe pse uebi nuk na lejon të dhurojmë aktualisht nëse jemi jashtë vendit, kjo nuk është mënyra e vetme për të marrë paratë tek organizatat e ndryshme që po punojnë me ata që preken nga Mateu. Nëse vendosni të ndihmoni në këtë rrëmujë me një metodë tjetër, ne ju inkurajojmë ta ndani me ne në komente. Përveç kësaj, Aktualisht ka shumë situata të tjera në botë që kërkojnë bashkëpunim, madje shumë nga njerëzit që jetojnë përreth nesh mund të jenë po aq të pafuqishëm sa ata të prekur nga ky uragan, në një masë më të madhe ose më të vogël. Nëse si rezultat i këtij artikulli vendosni të bashkëpunoni ose keni bashkëpunuar më parë me një qëllim bamirësie, ne gjithashtu do të dëshironim të lexonim rreth tij në seksionin e komenteve.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.