Apple fiton çmimin Twitter Gold Service Customer

Twitter ka njoftuar rezultatet e iniciativës së saj të parë #Awards, duke emëruar Apple si ofruesi kryesor i shërbimit ndaj klientit nëpër platformat e mediave sociale. Apple u vlerësua me çmimin # Gold "Customer" për llogarinë e saj në Twitter @AppleSupport, të cilën kompania e përdor për t'iu përgjigjur shpejt kërkesave të mbështetjes së klientit. Sipas Twitter, llogaria @AppleSupport renditet në vendin e parë midis llogarive të mbështetjes së tifozëve, duke grumbulluar 150.000 pëlqime dhe retweets që nga fillimi i saj.

Koha mesatare e përgjigjes për shërbimin online të klientit është e gjatë, rreth 17 orë. Në dritën e kësaj, @AppleSupport vendosi të bëjë diçka në lidhje me atë statistikë të trishtuar dhe të promovojë përdorimin e Twitter për t'iu përgjigjur pyetjeve të klientëve dhe komenteve të tjera. Për shkak të natyrës dinamike të Twitter, ekipi mbështetës i Apple është gjithashtu i aftë të përfshihet në biseda me klientët në çdo kohë dhe të përfshijë media të pasura me përgjigje për të siguruar më shumë ndihmë për njerëzit kur dhe ku ata kanë më shumë nevojë.

Apple filloi llogarinë e saj të Mbështetjes Apple në Twitter në Mars 2016, duke e bërë atë llogarinë e saj të parë të mbështetjes në një faqe të rrjeteve sociale. Përdorni këtë llogari të Ndihmës Apple për t'iu përgjigjur pyetjeve të klientëve, për të ofruar mbështetje dhe për t'u ofruar klientëve të Apple këshilla dhe truke për përdorimin e produkteve të Apple. Apple ndërvepron direkt me klientët e saj përmes llogarisë Apple Support në Twitter dhe ofron zgjidhje të shpejta për problemet. Shpesh herë, ajo u përgjigjet atyre kërkesave gjithashtu brenda pak minutash. Që nga fillimi i saj në mars, llogaria e Apple në mbështetje të Twitter ka fituar më shumë se 524.000 ndjekës dhe ka ndarë dhjetra këshilla të dobishme për produktet që shpesh gjenerojnë qindra favorizime dhe retweets.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.