Apple hap një llogari të iBooks në Instagram

ibooks-instagram

Apple kurrë nuk ka qenë shumë e dhënë pas rrjeteve sociale dhe si provë e kësaj kemi që kompania mezi ka llogari në rrjetet sociale më të përdorura, por duket se po ndryshon. Po këtë javë Apple ka krijuar një llogari në Twitter për të ofruar informacion në lidhje me lajmet e App Store në Spanjisht, por duket se nuk është i vetmi. Disa orë më parë, kompania me qendër në Cupertino hapi një llogari tjetër në një rrjet social, këtë herë në Instagram për të promovuar dyqanin e-libra të iBooks.

Në këtë mënyrë Apple vazhdoni të eksperimentoni në mediat sociale duke promovuar biznesin dhe produktet tuaja. Ky rrjet social i fotografive do të lejojë kompaninë të ndajë kopertinën e librave, së bashku me çmimin e tyre, kuotat letrare, mini vlerësimet dhe më shumë. Për momentin dhe në kohën e shkrimit të këtij artikulli, kompania nuk ka postuar ende ndonjë lidhje që lejon qasje të drejtpërdrejtë në dyqanin e librave për të blerë ndonjë nga librat që ka promovuar deri më tani.

Duket se ideja e Apple nuk është të lidhet drejtpërdrejt, por më tepër me dëshiron t'i japë asaj një qasje delikate të marketingut, duke informuar saurianët për librat që mund të gjejnë si dhe mundësitë e kërkimit sipas subjektit, autor ... Kjo llogari që u lançua të Dielën e kaluar është verifikuar tashmë dhe libri i parë që është promovuar ka të bëjë me Harry Potter dhe quhet Harry Potter dhe Fëmija i Mallkuar. Ky libër është në dispozicion në App Store për 14,99 dollarë.

Ky libër i ri nuk është një roman i shkruar si shtatë këstet e mëparshme, por më tepër a version skenar i shfaqjes që aktualisht po interpretohet në teatrot e Londrës. Ky libër tregon historinë e Harry, Hermione dhe Ron 19 vjet pas librit të fundit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.