Apple ikën nga bestytnitë, do të ketë iPhone 13

iPhone 12 Pro Max

kohët e fundit po flisnim për një studim i cili pohon faktin se Apple mund të humbasë një copë të mirë të shitjeve të iPhone të ri nëse përfundon duke përdorur numrin "13" kur e emëron atë, kjo është kryesisht për shkak të reputacionit të keq që ky numër ka dhe bestytnive në të gjithë botën. e njëjta .

Sidoqoftë, gjithçka tregon se Apple më në fund do të kishte vendosur të telefononte modelin 13 iPhone 2021 dhe ata gjithashtu do të mbajnë të njëjtat madhësi si deri më tani. Në këtë mënyrë, Apple tregon se ikën nga bestytnitë dhe nuk ka nga çfarë të frikësohet. Kundërshtimi i zjarrit? Do ta zbulojmë.

Nga Lajmet e përditshme ekonomikeKy iPhone i ri që do të mbërrijë në 2021 do të lançohet në katër versionet që pamë për edicionin 2020, dmth: iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max, kështu që gjithçka tregon edhe një herë se ky do të jetë më shumë një rishikim i pajisjeve për iPhone 12, atë që Apple më parë e ka quajtur "S" në secilin prej edicioneve të saj. Bazuar në thashethemet dhe përmirësimet e vogla, kjo teori e fundit është ajo që forcohet ndërsa ne vazhdojmë të shqyrtojmë me hollësi iOS 15 në kërkim të disa sekreteve të mbajtura keq.

Në të njëjtën mënyrë, rrjedhjet sugjerojnë se ka pasur vërtet diskutime gjatë zgjedhjes së emrit të iPhone të ri, dhe se numri 13 krijon gjithmonë polemika të këtij lloji. Megjithatë, Apple beson se versionet "S" duhet të rezervohen për ndryshime të vogla në botime të caktuara të iPhone, Dhe duket se ata nuk dëshirojnë që të jetë kështu gjatë vitit 2021, kur iPhone do të marrë një ekran 120Hz ProMotion dhe përmirësime të dukshme në sensorët e kamerës, diçka që ne gjithashtu e kemi të vështirë ta besojmë duke pasur parasysh standardin e cilësisë së iPhone 12 Pro aktual. Ndërkohë, ne vazhdojmë të presim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Neil dijo

    Unë mendoj se këtë vit nëse iPhone siç e dimë ndryshon shumë. PO, 120Hz në ekranin e iPhone për herë të parë është diçka me shumë peshë. Tani gjëja e numrave është e gjitha problemet e bestytnisë.