Apple jep me qira 4000 metra katrorë në Indi për të shpejtuar procesin e hartimit të aplikacioneve

hyderabad-india-tishman-speyer-dallgëzim

Apple po e ka të vështirë të përpiqet të kapë tregun në Indi, ku me një popullsi prej mbi 1.200 miliardë, kompania nuk ka ndaluar së penguari mbi të njëjtin gur pa pushim. Ky gur që qeveria e vendit, gjithmonë përpiquni të mbroni dhe të përpiqeni të filloni biznese lokale duke ofruar vështirësi për shumëkombëshet që duan të shesin produktet e tyre në vend, përveç nëse investojnë në krijimin e fabrikave ose qendrave të zhvillimit. Por pas disa muajsh beteja me qeverinë dhe pas vizitës së Tim Cook në vend për t'u takuar me kryeministrin, duket se tani të gjithë janë të lumtur.

Majin e kaluar dhe të përpiqemi të zhbllokojmë negociatat për qeverinë lokale për të lejuar kompaninë të hapë dyqanet e saj, Apple njoftoi krijimin e një qendre për zhvillimin e aplikacioneve në vend, një qendër që është planifikuar të hapet për fillimin e vitit. Sipas The Economic Times, kompania me qendër në Cupertino sapo ka nënshkruar një marrëveshje qiraje për të marrë me qira një hapësirë ​​zyre prej gati 4.000 metrash katrorë që do të synojë të përshpejtojë procesin e dizajnimit të aplikacioneve për iOS.

Hapësira e re e zyrës së Apple në Indi është e shpërndarë në dy kate, me disa të dizajnuara thjesht për të vendosur kompani teknologjike, kështu që Apple do të duhet të bëjë disa ndryshime për t'iu përshtatur qëllimeve të saj. Këto objekte ndodhen në Galleria, në Veri të Bangalore. Ky rajon është i njohur si kapitali i teknologjisë në vend dhe ku aktualisht janë të punësuar më shumë se një milion profesionistë. Njerëzit e njohur me këtë projekt thonë se këto pajisje i përkasin Standard Brick Tile Company, e cila aktualisht ka qiramarrës të tillë si Comviva dhe Atkins.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.